پنجشنبه , ۲ اسفند ۱۳۹۷

حضور قهرمانان کشتی در جمع اقشار آسیب دیده و مراکز خاص


به گزارش “ورزش تایمز”، هیات های کشتی استان های تهران با حضور در شیرخوارگاه روفیده کودکان معلول ذهنی و جسمی، هیات کشتی گیلان حضور در مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و پرورشگاه مژدهی رشت و خانه های سالمندان شهرهای رشت و صومعه سرا، هیات کشتی البرز با حضور در مراکز نگهداری بیماران خاص و سندرومی و مرکز هستی جاویدان محل نگهداری کودکان پسر بی سرپرست، هیات کشتی خراسان جنوبی حضور در مرکز کودکان یتیم و بی سرپرست امام علی (ع)، مرکز کودکان معلول مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بهزیستی، دیدار از خانه سالمندان و دیدار با خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) و هیات کشتی کردستان حضور در برنامه کمک به آزادی زندانیان غیرعمد را در برنامه دارند.

همچنین هیات کشتی ایلام با حضور در محله های محروم، هیات کشتی اردبیل حضور در محل موسسه خیریه شکوفه های اردبیل، هیات کشتی خوزستان حضور در منطقه هورالعظیم، هیات های کشتی مازندران، کرمانشاه، زنجان، قزوین و گلستان با حضور در میان کودکان بی سرپرست و هیات کشتی خراسان رضوی حضور در موسسات خیریه را در روز ملی کشتی در  برنامه دارند.

با توجه به اینکه روز پنجم شهریور ماه «مصادف با زادروز جهان پهلوان تختی بدلیل جایگاه ورزش ملی کشور، به عنوان روز کشتی نامگذاری و تقویم رسمی کشور ثبت شده است، فدراسیون از هیات های کشتی سراسر کشور خواسته به لحاظ جایگاه اجتماعی و تاریخی کشتی کشور در اقدامی صادقانه و مردمی با جمعی از پیشکسوتان و قهرمانان مطرح آن استان، در مراکز و یا اماکنی که امکان ارتباط مستقیم با اقشار محروم جامعه فراهم می شود، حضور یابند. فدراسیون کشتی قصد دارد با این حرکت عاملی باشد برای توجه به بخشی از مردم عزیز کشور که گرچه در میان ما زندگی می کنند، اما کمتر دیده می شوند، در حالیکه نیاز به حمایتی مضاعف نسبت به سایر اقشار دارند.

در ضمن روز دوشنبه پنجم شهریور ماه جمعی از پیشکسوتان و قهرمانان تیم های ملی نیز  به همین منظور به میان اقشار آسیب پذیر جامعه خواهند رفت.

فدراسیون کشتی در پنج سال گذشته در تلاش بود تا روز پنجم شهریورماه زادروز جهان پهلوان غلامرضا تختی را بعنوان روز ملی کشتی در تقویم رسمی کشور به ثبت برسد که خوشبختانه با همکاری تمامی مراجع ذیصلاح این امر محقق شد و  پنجم شهریورماه بعنوان «روز ملی کشتی» در تقویم رسمی کشور در سال ۹۷ به ثبت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *