چهارشنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۹

حاشیه‌زدایی فدراسیون کشتی با برگزاری انتخابی تیم ملی


به گزارش “ورزش تایمز”، برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در حالی طی هفته‌های اخیر تأیید و لازم الاجرا شد که تا همین یک ماه پیش هیچکدام از اعضای کادر فنی تیم‌های ملی با توجه، به شرایط کنونی، امید و تمایلی به برگزاری این مسابقات نداشتند.

بحث برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی، ابتدا در کشتی آزاد در سه وزن مد نظر کادر فنی قرار گرفت، اما بعد از موج انتقادات اهالی کشتی بر اعمال قانون و رعایت عدالت، کادر فنی تیم ملی از فدراسیون کشتی خواست تا این مسابقات در ۷ وزن باقیمانده هم برگزار شود.

هر چند کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد توانست بعد از تحمل انتقادات دو هفته‌ای اهالی کشتی با تأیید برگزاری انتخابی به آرامش برسد، اما کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی به رهبری محمد بنا همچنان اصرار بر انتصاب به جای انتخاب داشت. به ویژه آنکه اهالی کشتی فرنگی معتقد بودند حالا که کشتی آزاد با برگزاری رقابت‌های انتخابی در تمامی اوزان، تکلیف خود را روشن کرده، چرا نباید این مسابقات عدالت محور در کشتی فرنگی هم برگزار شود؟

این روند انتقادی همچنان ادامه داشت تا اینکه متولیان فدراسیون کشتی و محمد بنا نیز تصمیم متفاوتی در این خصوص گرفتند و قرار شد رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در تمامی اوزان و در همان روز انتخابی تیم ملی کشتی آزاد به میزبانی سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار شود. مطمئناً نکته قابل تأمل در برگزاری رقابت‌های انتخابی کشتی فرنگی، تغییر موضع همیشگی محمد بنا بود که سرانجام پس از سال‌ها قبول کرد ترکیب تیم ملی را با توجه به نتایج و عملکرد مدعیان در رقابت‌های انتخابی تشکیل دهد.

به هر حال فدراسیون کشتی که طی چند هفته اخیر با وجود شعار عدالت محوری و شایسته سالاری همچنان زیر فشار منتقدان قرار داشت، توانست با تعیین تکلیف رقابت‌های انتخابی در هر دو رشته آزاد و فرنگی، نفس راحتی بکشد و از ایجاد حواشی بیشتر پیشگیری کند. بدین ترتیب می‌توان در همین گام نخست به فدراسیون کشتی و اعضای کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نمره قبولی داد. هر چند که باید منتظر ماند و دید که آیا نتایج پیکارهای انتخابی دقیقاً در نحوه ارنج تیم‌های ملی تأثیرگذار خواهد بود یا خیر؟

به گزارش “ورزش تایمز”، پیکارهای انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۰ صربستان روز ۱۵ آبانماه در سالن ۱۲ هزارنفری ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *