پنجشنبه , ۱۹ فروردین ۱۴۰۰

جردن باروز المپیک را از دست داد/ تیلور و اسنایدر المپیکی شدند


به گزارش “ورزش تایمز” به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در مهمترین کشتی‌های برگزار شده کایل داک که دو مدال طلای قهرمانی جهان در وزن ۷۹ کیلوگرم را در کارنامه دارد با تغییر وزن مقابل جردن باروز دارنده ی مدال‌های طلای المپیک و جهان قرار گرفت و در دو کشتی با نتایج ۳ بر صفر و ۳ بر ۲ از سد حریفش گذشت و دوبنده تیم آمریکا را برای حضور در المپیک کسب کرد.

همچنین از اتفاقات مهم این مسابقات نرسیدن جی دن کاکس قهرمان جهان در وزن ۹۲ کیلوگرم به مراسم وزن کشی بود. این کشتی گیر قرار بود در وزن ۹۷ کیلوگرم مقابل کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک قرار گیرد.

کشتی گیران آمریکایی تاکنون (در مجموع رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ و گزینشی المپیک قاره آمریکا در سال ۲۰۲۰) توانسته‌اند ۵ سهمیه در کشتی آزاد و ۴ سهمیه در کشتی فرنگی کسب کنند و برای کسب سهمیه‌های باقی مانده، رقابت‌های گزینشی المپیک در صوفیه بلغارستان را پیش رو دارند.

در پایان رقابت‌های انتخابی در کشتی آزاد توماس گیلمان، کایل داک، دیوید تیلور، کایل اسنایدر و گیبل استیوسون به ترتیب در اوزان ۵۷، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم عضو تیم کشتی آمریکا در المپیک ۲۰۲۱ توکیو شدند و جردن اولیور نیز در وزن ۶۵ کیلوگرم عنوان نخست را از آن خود کرد و در صورت کسب سهمیه در رقابت‌های گزینشی (سطح جهانی) در صوفیه بلغارستان، می‌تواند راهی المپیک توکیو شود.

در کشتی فرنگی نیز الدار حافظ اف، الخاندرو سانچو، استفانوویچ و گانگلو هانکوک به ترتیب در اوزان ۶۰، ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم عضو تیم کشتی آمریکا در المپیک ۲۰۲۱ توکیو شدند.

در وزن ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم نیز پروتر وینس و آدام کان عنوان نخست را از آن خود کردند و در صورت کسب سهمیه در رقابت‌های گزینشی (سطح جهانی) در صوفیه بلغارستان، راهی المپیک توکیو خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *