یکشنبه , 5 دسامبر 2021

ثبت روز ملی کشتی نتیجه تلاش و پیگیری چهار ساله بود

[ad_1]

ابراهیم جوادی در گفتگو با “ورزش تایمز”، با بیان اینکه ثبت روز ملی کشتی به نوعی حق گوش شکسته ها و ملی پوشان افتخارآفرین ورزش ایران بود، اظهار داشت: از حدود چهار سال پیش قرار بر این شد زادروز جهان پهلوان تختی (روز پنجم شهریور ماه) به عنوان روز ملی کشتی در تقویم رسمی ایران ثبت شود. البته این روند بارها با مشکلات اجرایی مختلفی روبرو شد، اما در نهایت این روز، تایید و در تقویم ثبت شد.

وی تصریح کرد: کشتی ایران در تاریخ ورزش ایران، افتخارات فراوانی را در عرصه های جهانی و المپیک کسب کرده و به واقع این حق تمامی اهالی کشتی بود که روزی را به عنوان روز ملی بنام این ورزش تاریخی و کهن داشته باشند.

دارنده چهار مدال طلای قهرمانی کشتی جهان در پایان افزود: البته جامعه کشتی قدردان این اتفاق است و مطمئنا از این پس مسئولیت سنگین تری را در عرصه قهرمانی احساس می کند. ضمن اینکه ثبت روز ملی کشتی باعث خواهد شد تا قهرمانان و اهالی این رشته در راه رسیدن به افتخارات بیشتر در میادین پیش رو با انگیزه بیشتری ظاهر شوند.

به گزارش “ورزش تایمز”، هفته گذشته بود که با تایید شورای فرهنگ عمومی کشور، روز پنجم شهریورماه، زادروز جهان پهلوان غلامرضا تختی به عنوان روز ملی کشتی در تقویم رسمی کشور ثبت شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *