شنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۹

ثبت اتفاقی بزرگ و تاریخی در عرصه کشتی ایران


بهرام مشتاقی در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه ثبت روز ملی کشتی، یک اتفاق بزرگ برای جامعه کشتی ایران بود؛ اظهار داشت: جای خالی این روز در تقویم رسمی ایران حس می شد و همین موضوع باعث شد تا یک برنامه و تلاش چهارساله شکل بگیرد و خوشبختانه در سالجاری به ثمر برسد.

وی تصریح کرد: ثبت سالروز تولد جهان پهلوان تختی به عنوان روز ملی کشتی، بهترین انتخاب از سوی متولیان این اتفاق بزرگ بود، چراکه تختی به عنوان یک اسطوره و پهلوان نامی تاریخ ورزش، نامش با کشتی ایران و جهان عجین شده است.

پیشکسوت کشتی کشورمان ادامه داد: به عنوان عضوی کوچک از خانواده بزرگ کشتی معتقدم داشتن یک روز بنام ورزش ملی می تواند به نوعی، پاسخ به کسب افتخارات بین المللی و غرورآفرین این رشته در میادین جهانی و المپیک باشد. به هر حال من و تمامی اهالی کشتی از این اتفاق خوشحالیم و احساس می کنیم بار مسئولیت گوش شکسته ها از این پس در قبال مردم و مسئولان دوچندان شده است.

مشتاقی به حضور قهرمانان کشتی در مناطق زلزله زده نیز اشاره کرد و گفت: اینکه قهرمانان ملی کشتی ایران در همان روزهای نخست به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه رفتند و دوشادوش هموطنان مصیبت زده برای لحظاتی باعث تسکین درد و آلام آنها شدند، واقعا قابل تقدیر است. این کشتی گیران نشان دادند همیشه در کنار مردم و حامیان واقعی خود هستند و خود را عضوی از خانواده آنها می دانند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: آنچه از تصاویر و گزارش های ارسالی از مناطق زلزله زده مشخص است، نیاز اصلی هموطنان ما در استان کرمانشاه به سقف و سرپناه بیشتر احساس می شود. همچنین امیدوارم سیل کمک ها و حمایت ها مردم در هفته های آتی هم ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *