دوشنبه , ۲۴ تیر ۱۳۹۸

ثبات در کشتی باید تداوم داشته باشد/غیبت مهدی تقوی به دلیل مصدومیت


هادی حبیبی در حاشیه اردوی تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه وضعیت کنونی کشتی بعد از یک فراز و فرود، حالا به ثبات رسیده به “ورزش تایمز” گفت: دومین اردوی آزادکاران هم اکنون در جریان است تا نفرات منتخب برای حضور در جام تختی به شرایط مطلوب دست یابند.

وی تصریح کرد: پس از استعفای رسول خادم و فراز و فرودهای کشتی این ذهنیت برای اهالی کشتی بوجود آمد که ممکن است بسیاری از برنامه های فدراسیون و تیم های ملی با مشکل و خلل ایجاد شود. خوشبختانه با توجه به حضور سرپرست فدراسیون، این ابهامات برطرف شد و پس از مدتی تمامی کارها و رویدادهای کشتی طبق روال و برنامه به اجرا در آمد. در واقع ثبات و آرامش نسبی به کشتی بازگشت که امیدوارم این وضعیت همچنان تداوم یابد.

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد افزود: بی شک ادامه یافتن ثبات در کشتی می تواند ما را در ادامه راه کمک کند تا بتوانیم با تمام توان و انگیزه در میادین پیش رو حضور یابیم. کشتی روزهای سخت و حساسی را پیش رو دارد و باید در یک چشم بر هم زدن در رقابتهای آسیایی و جهان و سپس بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور یابد. به همین دلیل نباید ثبات و آرامش از کشتی گرفته شود، چراکه ایجاد حاشیه و بلاتکلیفی در این عرصه به سود کشتی نیست.

حبیبی در خصوص غیبت مهدی تقوی در اردوی دوم تیم ملی هم گفت: تقوی در اردوی اول در کنار ما بود و تمرینات خود را استارت زد، اما از ناحیه کتف دچار مصدومیت بود و نتوانست در اردوی دوم حضور یابد. البته او همچنان با سرمربی تیم ملی در تماس است و با هماهنگی کادر فنی عمل می کند. به هر حال غلامرضا محمدی از بدو ورود به این عرصه سعی کرد زمینه حضور و بازگشت تمام قهرمانان باتجربه و قدیمی در اردوی تیم ملی را مهیا کند. حالا نوبت آنهاست که در عمل نشان دهند توان و شرایط بازگشت به تیم ملی را دارند یا خیر؟

وی در پایان به بازدید وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک از اردوی آزادکاران اشاره کرد و گفت: سالها بود که شاهد چنین اتفاقی در اردوی تیم های ملی کشتی نبودیم و باید این موضوع را به فال نیک گرفت. طبیعتا این بازدیدها می تواند به بچه ها انگیزه و روحیه مضاعفی برای روند تمرینات دهد. امیدوارم این اتفاقات همچنان تکرار شود و کشتی گیران و کادر فنی با دلگرمی بیشتری برای رسیدن به اهداف اصلی خود گام بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *