دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

تیم المپیکی محمد بنا در بلغارستان تکمیل خواهد شد


به گزارش “ورزش تایمز”، شکست حسین نوری در رقابتهای گزینشی المپیک در قاره آسیا که روز گذشته در آلماتی قزاقستان برگزار شد، تمامی معادلات محمد بنا و متولیان فدراسیون کشتی را برهم زد، چرا که با توجه به قرعه راحت و سطح مسابقات، پیش بینی می‌شد هر سه سهمیه باقیمانده کشتی فرنگی ایران در قزاقستان کسب می‌شود.

به هر حال شکست تلخ حسین نوری نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران در لحظات پایانی برابر حریف گمنام چینی خود همه چیز را تغییر داد و سرنوشت سهمیه المپیک در این وزن را به آخرین مرحله از مسابقات گزینشی موکول کرد. رقابتهایی که قرار است به زودی در سطح جهانی در صوفیه بلغارستان برگزار شود و طبیعتاً سطح کمی و کیفی بسیار بالاتری نسبت به مسابقات گزینشی قاره آسیا در قزاقستان خواهد داشت.

ناکامی حسین نوری، تنها اتفاق پیش بینی نشده و تلخ روز گذشته بود، چرا که دو نماینده دیگر کشورمان با اقتدار توانستند ضمن کسب مدال طلا، سهمیه اوزان وان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم را کسب کنند.

در همین راستا علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی که در قزاقستان حضور دارد پس از شکست حسین نوری گفت: «اگر او مرتکب اشتباه نشده بود ما می‌توانستیم هر ۳ سهمیه را کسب کنیم. ای کاش سهمیه سوم را هم می‌گرفتیم تا نیاز نباید به گزینشی در بلغارستان برویم. مطمئناً اگر سهمیه سوم را می‌گرفتیم، تمرکز مربیان و کشتی‌گیران فقط معطوف المپیک می‌شد.هیچکدام از مربیان راضی نیستند که این سهمیه به راحتی از دست برود. کار سختی در بلغارستان در پیش است و امیدوارم تدابیری برای این مسابقات اندیشه شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *