دوشنبه , ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

تورنمنت لهستان آخرین ایستگاه رقابت آزادکاران المپیکی


به گزارش “ورزش تایمز”، حدود یک هفته پیش دو مدعی جوان و باانگیزه وزن ۶۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد برای رسیدن به المپیک در یک مصاف درون اردویی رودرروی یکدیگر قرار گرفتند.

بدین ترتیب امیرمحمد یزدانی و مرتضی قیاسی به مصاف هم رفتند اما نتیجه این دیدار برخلاف آن چیزی که بسیاری از کارشناسان پیش بینی می‌کردند، رقم خورد و قیاسی توانست با تکیه بر آمادگی جسمی و روحی و فنی بالاتر نسبت به حریف خود به پیروزی برسد.

امیر محمد یزدانی که چندی پیش سهمیه این وزن را در گزینشی قزاقستان کسب کرد، در دیدار انتخابی برابر قیاسی حرفی برای گفتن نداشت و شکست سنگینی را متحمل شد. او از ابتدای تایم دوم چیزی برای عرضه نداشت و در حالی که نفسش به شماره افتاده بود چند بار در بند تکنیک و توان بالای قیاسی اسیر شد. این روند تا پایان مصاف انتخابی ادامه داشت تا اینکه قیاسی با ضربه فنی، تیر خلاص را به یزدانی زد و بلیت المپیک را از آن خود کرد. یزدانی در این مبارزه به هیچ عنوان در قد قواره یک مدعی المپیکی ظاهر نشد و در حالی که تا ثانیه‌های پایانی ۱۰ بر ۵ عقب بود، در نهایت ضربه فنی شد.

پیروزی قیاسی به حدی مقتدرانه و بی‌حرف و حدیث بود که غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد هم پس از این مبارزه گفت: با توجه به شکست یزدانی با اختلاف امتیاز بالا و اینکه مشکلی نیز در برگزاری مبارزه به وجود نیامد، دیگر رقابت انتخابی در این وزن نخواهیم داشت و مرتضی قیاسی با شکست امیرمحمد یزدانی به عنوان نماینده کشتی آزاد ایران در المپیک توکیو معرفی شد.

بدین ترتیب کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد با تعیین تکلیف وزن ۶۵ کیلوگرم، روی سه وزن دیگر تمرکز دارد تا ملی پوشان المپیکی اوزان ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم را هم در تورنمنت لهستان انتخاب و معرفی کند. رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان طی روزهای ۱۸ تا ۱۹ خردادماه در شهر ورشو برگزار می‌شود که یونس امامی و مصطفی حسین‌خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان، علی شعبانی و علیرضا کریمی در وزن ۹۷ کیلوگرم و امیرحسین زارع و امین طاهری در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در این مسابقات حضور خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *