دوشنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

تلاش آزادکاران کشورمان برای کسب چهار مدال‌ طلا و برنز


به گزارش “ورزش تایمز”، رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان از صبح دیروز (دوشنبه) با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر زاگرب کرواسی آغاز شد که در پایان مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست محمدرضا قیاسی و امیرحسین زارع به دیدار فینال اوزان ۸۰ و ۱۱۰ کیلوگرم راه یافتند، مهدی ویسی و محمد کریمی در اوزان ۴۸ و ۶۵ کیلوگرم نیز در دیدار رده بندی حضور دارند. این نفرات امشب باید در پیکارهای فینال و رده بندی به میدان بروند

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۴۸ کیلوگرم مهدی ویسی در دور نخست مقابل ویپول تورات از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز آلین سیورسی از مولداوی را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد. ویسی در مرحله بعد مقابل علی حسن امیرلی از آذربایجان با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه مقابل کایسه ای تانابه از ژاپن با نتیجه ۴ بر ۴ به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار گئورگی گگلاشویلی از گرجستان است.

در وزن ۵۵ کیلوگرم سجاد گودرزی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر وادیل بریگول از مولداوی را شکست داد. وی در دور بعد مقابل فرهات کلیچ از ترکیه با نتیجه ۷ بر ۵ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در مرحله یک چهارم نهایی، گودرزی از دور رقابت ها کنار رفت.
 
در وزن ۶۵ کیلوگرم محمد کریمی در دور نخست کریستوفوروس لویزیدیس از یونان را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد. وی در دور بعد سولدوخو اولونبایار از مغولستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت. کریمی در دور بعد مقابل ساتو ماساکی از ژاپن با نتیجه ۶ بر ۵ به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل توران بایراموف از آذربایجان با نتیجه ۸ بر ۲ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار به مصاف نارک هاروتونیان از ارمنستان می رود.

در وزن ۸۰ کیلوگرم محمدرضا قیاسی در دور اول مقابل باتماگنای انختوشین از مغولستان با نتیجه ۹ بر ۲ به پیروزی رسید. وی در دور بعد آبه ادوارد اسد از آمریکا را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد. قیاسی در دور بعد مقابل جاشوا موردین از آلمان با نتیجه ۱۲ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وی در این مرحله سعداله آگایف از آذربایجان را با نتیجه ۶ بر یک از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف قیاسی در دیدار فینال دمیتری الکانوف از کشور روسیه است.
 
در وزن ۱۱۰ کیلوگرم  امیرحسین زارع در دور اول مقابل کیانگ لی از چین با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری دست یافت. وی در دور سوم استویان یوردانوف از بلغارستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زارع در این مرحله مقابل اسلام اصلان گریویچ از آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف دانیل کرکولیت از آمریکا می رود.

مسابقات پنج وزن دوم این رقابت ها نیز از ظهر امروز (سه شنبه) به وقت تهران آغاز شده است و نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفته اند که نتایج آن متعاقبا اعلام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *