جمعه , ۱ اسفند ۱۳۹۹

تصمیمات مهم کشتی فرنگی با توجه به شرایط کرونایی


به گزارش “ورزش تایمز”، کشتی فرنگی ایران موفق شد در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان سه سهمیه المپیک را توسط علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کسب کند. با این وجود هنوز سه سهمیه دیگر باقی مانده تا شاگردان محمد بنا با ترکیبی کامل (۶ ملی پوش) راهی المپیک شوند.

در همین راستا فرنگی کاران منتخب کشورمان باید فروردین ماه سال ۱۴۰۰ با حضور در رقابتهای گزینشی المپیک، سهمیه باقیمانده در اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم را نیز کسب کنند در آستانه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو قرار گیرند.

البته محمد بنا و همکارانش در کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی تا آن زمان برنامه‌های مختلفی را در دستور کار دارند تا بتوانند بعد از اردوهای تیم ملی، حضور در چندین رویداد تدارکاتی و بین المللی و همچنین ارنج نهایی تیم ملی، در نهایت تیمی قبراق و آماده را راهی المپیک کنند.

در این بین باید به اظهارات حبیب الله اخلاقی یکی از مربیان تیم ملی کشتی فرنگی در گفتگو با “ورزش تایمز” اشاره کرد که برنامه‌های کادر فنی را زیر سایه محدودیت‌ها و شرایط کرونایی تشریح می‌کند: «مطمئنا اگر وضعیت اینگونه نبود، بسیاری از مدعیان از سراسر کشور می‌توانستند با حضور در رقابتهای استانی و قهرمانی کشور و حتی جام تختی، شانس خود را امتحان کنند. بدیهی است اگر اینچنین می‌شد، رقابتهای انتخابی هم به گونه دیگری برگزار و شرایط کاملاً متفاوت می‌شد. به هر حال باید بپذیریم که در شرایط کرونایی هستیم و چرخه انتخابی تیم ملی به نوعی معیوب شده و ما مجبوریم با شرایط موجود تصمیم بگیریم.»

به گفته این مربی خوزستانی تیم ملی، چرخه انتخابی از همان نخستین اردوی تیم ملی آغاز و مسیری که مدعیان باید طی کنند، مشخص شده است. به عنوان مثال تمامی نفرات مدعی از جمله نفرات برتر جام تختی، فرنگی‌کاران مدال‌آور، سهمیه داران المپیک در رقابتهای جهانی قزاقستان و کشتی‌گیرانی شاخص لیگ برتر به اردوی تیم ملی دعوت شدند تا در نهایت بهترین تصمیمات از سوی کادر فنی اتخاذ شود.

اخلاقی در پایان خاطر نشان کرد: «مطمئنا اگر بتوانیم سه سهمیه باقیمانده المپیک را کسب کنیم و با ترکیبی کامل در توکیو به میدان برویم، احتمال کسب موفقیت و مدال ما بسیار بیشتر خواهد شد. از سوی دیگر بعد از بازی‌های المپیک، پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۱ و همچنین رقابت‌های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان را هم پیش‌رو داریم. به همین دلیل در ترکیب تیم اعزامی به تورنمنت اوکراین در اوزان غیرالمپیکی هم نفرات جوانی را داریم تا بتوانند ضمن تجربه اندوزی، مورد ارزیابی و بررسی کادر فنی هم قرار بگیرند.»

رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا طی روزهای ۲۰ تا ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ و رقابت‌های قهرمانی آسیا روزهای ۲۳ تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

همچنین رقابت‌های بین‌المللی اوکراین نیز طی روزهای ۸ تا ۱۰ اسفندماه در شهر کی‌یف برگزار می‌شود که ترکیب تیم اعزامی کشتی فرنگی ایران به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: سجاد عباس‌پور

۶۰ کیلوگرم: علیرضا نجاتی

۶۳ کیلوگرم: آرمین محب‌ثابت

۶۷ کیلوگرم: محمد الیاسی – دانیال سهرابی

۷۲ کیلوگرم: محمدرضا مختاری

۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی – امین کاویانی‌نژاد

۸۷ کیلوگرم: رامین طاهری

۹۷ کیلوگرم: مهدی بالی

۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی‌منجزی- امین میرزازاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *