دوشنبه , ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

تجربه تحویل سال نو در خانه کشتی فراموش‌نشدنی است

به گزارش “ورزش تایمز”، علی اشکانی یکی از قهرمانان پیشین و مربیان جوان و موفق کشتی فرنگی ایران محسوب می شود که در عرصه های مختلف ملی توانست به افتخارات متعددی دست یابد. وی که علاوه بر سابقه حضور در ترکیب تیم ملی، در رده های مختلف هم به عنوان سرمربی در تیم های ملی کشتی فرنگی حضور داشته از خاطرات خود در زمان تحویل سال و عید نوروز در خانه کشتی و در کنار ملی پوشان می گوید.

علی اشکانی در سال جدید با یادآوری آن خاطرات به “ورزش تایمز” گفت: چه زمانی که به عنوان ملی پوش در اردوهای تیم ملی بودم و چه در ایامی که به عنوان سرمربی باید در اردوها در کنار اردونشینان می ماندم، خاطرات زیادی از تحویل سال نو در خانه کشتی دارم. ما در برخی سالها با توجه به رویدادهای مهم چاره ای جز ماندن در اردوهای تیم ملی در ایام عید نوروز نداشتیم و مثل اعضای یک خانواده بزرگ، لحظه تحویل سال را پای سفره هفت سین در خانه کشتی جشن می گرفتیم.

وی تصریح کرد: حال و هوای آن روزها و تحویل سال در خانه کشتی و اردوی تیم ملی به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست. هر چند دلتنگی و دوری از خانواده باعث ناراحتی بسیاری از بچه ها می شد اما حالا که سالها از آن دوران گذشته با حس حال خوبی از آن روزها یاد می شود.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: زندگی ورزشکاران و قهرمانان ملی تفاوت های فراوانی با افراد عادی دارد. ما همواره دو خانواده داریم. اول پدر و مادر و اعضای خانواده خودمان هستند که در کنار آنها بدنیا آمدیم و رشد کردیم و دوم خانواده ای که از هم تیمی‌ها و مربیان تیم ملی تشکیل می شوند. ما خیلی از سالهای عمرمان را در اردوهای تیم ملی در کنار مربیان و کشتی گیران گذراندیم و به همین دلیل باید آنها را خانواده دوم خودمان بدانیم.

اشکانی به روزهای سخت و ناگوار پایان سال گذشته اشاره کرد و گفت: متاسفانه سال ۹۸ با شرایطی پایان یافت که تمامی مردم ایران با ویروس کرونا دست به گریبان بودند ما خیلی از عزیزان و هموطنان خود را از دست دادیم. سالی که می توانست به خوبی و خوشی تمام شود به شکلی پایان یافت که خیلی از ما را با خاطرات تلخ همراه کرد. به همین دلیل تنها دعایی که در هنگام تحویل سال در ذهنم داشتم، آرزوی سلامتی برای تمامی مردم ایران بود.

وی افزود: به عنوان یک ایرانی که به حفظ سلامتی دیگر هموطنانم اهمیت زیادی می دهم در این روزها در خانه ماندم و قید سفر و رفتن به شهر زادگاهم را هم زدم. ترجیح دادم در این ایام در تهران و در خانه بمانم و بر خلاف هر سال به شهرم  نروم. در این مدت از تمامی دوستان و آشنایان هم درخواست کردم از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند چراکه ما نسبت به سلامتی همه افراد جامعه مسئول هستیم و نباید با تصمیمات شخصی و خودخواهانه، سلامت جامعه را به خطر اندازیم.

ملی پوش اسبق کشتی فرنگی ادامه داد: کشتی ایران در سال جدید روزهای بسیار سرنوشت ساز و مهمی را پیش رو دارد. ما زمان زیادی را برای تجهیز و آماده سازی تا المپیک از دست دادیم که البته به ناچار گرفتار این موضوع شدیم. کشتی فرنگی هنوز سه سهمیه برای المپیک را کسب نکرده که امیدوارم بتواند این سهمیه های باقیمانده را در میادین گزینشی پیش رو کسب کند. کشتی فرنگی ایران به عنوان یکی از مدعیان رقابتهای جهانی و المپیک همواره مورد نظر حریفان بوده و به همین دلیل تمامی مردم کشورمان نیز از کشتی گیران تیم ملی توقع تکرار افتخار و موفقیت را در المپیک دارند.

اشکانی در پایان ادامه داد: باید به این موضوع توجه کنیم که روند تمرینی بچه ها به دلیل تعطیلی اردوها به کلی تغییر کرد و فرنگی کاران نتوانستند در ماه پایانی سال گذشته در اردو حضور داشته باشند. همین مساله باید در سطح توقع و خواسته مردم و مسئولان ورزش تاثیر بگذارد و انتظار بالایی از بچه ها نداشته باشند. کشتی گیران ما به اندازه کافی تحت فشار روحی و جسمی هستند و نباید با توقع بیش از حد از کادر فنی و کشتی گیران، سنگینی این بار را بر دوش آنها بیشتر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *