چهارشنبه , ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری کلاس کنترل مربیان با حضور چهره‌های شاخص کشتی


به گزارش “ورزش تایمز”، کامبیز مرادی رئیس انستیتو کشتی در مورد این کلاس گفت: در این کلاس که فقط در آن کنترل مربیان انجام شد، در بخش فرنگی ناصر نوربخش و مهدی محمدی و در بخش آزاد محسن کاوه و یعقوب نجفی جویباری بعنوان مدرس حضور داشتند و بنده نیز دروس تئوری را تدریس کردم.

وی ادامه داد: در این دوره با توجه به شرایط کرونا، کلیه مربیان استان فارس در دو بخش، اصول مربیگری، اخلاق در ورزش و طراحی در تمرین را پشت سر گذاشتند و تمامی کسانی که صاحب دفترچه مربیگری بودند کنترل شدند.

مرادی با اشاره به حضور امید نوروزی قهرمان جهان و المپیک در این دوره تصریح کرد: کلیه مربیان فعالی که سن ۶۰ سالگی را پشت سر گذاشتند و با قانون ۶۰ سالگی مواجه شده بودند اما از بولتن مربیگری خارج شده بودند در این دوره حضور پیدا کردند و با توجه به فاکتورها و شاخص‌های که داشتیم اکثر این مربیان فعال و در بولتن جای گرفتند.

وی ادامه داد: در کل حدود ۸۰ نفر از مربیانی که به هر نحوی از بولتن ما خارج شده بودند در این دوره حضور یافتند که تعداد ۳۱ نفر با توجه به کسب امتیازات و نتایج لازم به لیست مربیان انستیتو کشتی اضافه شدند.

رئیس انستیتو کشتی گفت: حدود ۱۶۰ مربی کشتی آزاد و فرنگی که صاحب دفترچه بودند در این کلاس کنترل شدند که از این تعداد ۳۱ نفر غیرفعال شدند و ۴۶ نفر نیز با توجه به شاخص‌های عدم بار فنی، تیپ بدنی و عدم حضور در باشگاه‌ها و فعال نبودن، فرصت‌های شش ماهه داده شد تا خود را در بروزرسانی کنند و در غیر این صورت غیر فعال می‌شوند.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: به تمام مربیان سراسر کشور اعلام می‌کنم که اگر دارای بار فنی و دانش روز کشتی نیستند، از لحاظ آمادگی جسمانی در سطح ایدآلی قرار ندارند و در باشگاه‌ها فعالیت نمی‌کنند با حضور ما و تیم آموزشی انستیتو در استان‌ها مطمئناً دچار مشکل خواهند شد و از این فرصتی که دارند استفاده و نسبت به بروزرسانی خود تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *