شنبه , ۹ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری لیگ چرخ کشتی را به حرکت درآورد/ دور برگشت باکیفیت می‌شود


به گزارش “ورزش تایمز”، پیکارهای دور رفت لیگ برتر کشتی آزاد در حالی اواخر هفته گذشته برگزار شد که تیم استقلال تهران با کسب پیروزی در تمامی دیدارهای خود به عنوان تیم صدرنشین گروه الف معرفی شد. همچنین تیم های دانشگاه آزاد اسلامی، شهدای زنجان و شرکت سهامی فرش ایران نیز در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

علیرضا رضایی سرمربی تیم کشتی دانشگاه آزاد در خصوص عملکرد این تیم در دور رفت و نتایجی که کسب شد به “ورزش تایمز” گفت: طبیعتا با توجه به شرایطی که شیوع ویروس کرونا برای کشورمان رقم زد و همه چیز از جمله برنامه های کشتی را به تعطیلی کشاند، می توان سطح کیفی لیگ برتر تا نسبتا مطلوب خواند. بدیهی است آزادکاران حاضر در لیگ برتر ماههاست از تمرینات معمولی و همیشگی دور بودند و فقط توانستند با تمرینات انفرادی، سطح آمادگی خود را در حد و و اندازه متوسط حفظ کنند.

وی تصریح کرد: به دلیل همین مسایل، پیکارهای دور رفت لیگ برتر از سطح کیفی بالایی برخودار نبود، اما در مجموع برگزاری لیگ و حضور کشتی گیران در میدان باعث به گردش در آمدن چرخ کشتی است و مطمئنا حرکت و پویایی مطلوبی را در ادامه مسابقات شاهد خواهیم بود.

رضایی در خصوص عملکرد آزادکاران تیمش در دور رفت به خصوص در برابر تیم استقلال گفت: برخی از بچه های ما به اندازه کافی تجربه نداشتند و دیدیم که حتی نتیجه برخی از کشتی های برنده را به دلیل همین بی تجربگی با شکست عوض کردیم. همین ناکامی ها در روحیه تیمی هم تاثیر منفی داشت. در برخی از کشتی ها نیز با مشکل داوری روبرو بودیم که نتیجه را به کلی تغییر داد. در هر صورت حق تیم ما این نبود که به استقلال ببازیم اما به هر حال باید به رقیب هم تبریک گفت که توانستند در روز خوبشان به پیروزی برسند.

سرمربی تیم کشتی دانشگاه آزاد ادامه داد: با توجه به سطح کیفی دیدارهای دور رفت لیگ برتر می توان امیدوار بود این پیکارها در ادامه و با آغاز دور برگشت از سطح بهتر و کیفی تری برخوردار خواهد بود و کشتی گیران در حد و اندازه ایده آل و همیشگی خود به میدان خواهند رفت.

رضایی در پایان اظهار داشت: ما برای آغاز تمرینات و استارت جهت حضور در دیدارهای بعدی منتظر اعلام برنامه های دور برگشت لیگ برتر هستیم و به محض اطلاع از برنامه دیدارهای آتی، تمرینات اصلی تیم را طبق برنامه استارت خواهیم زد.

به گزارش “ورزش تایمز”، مسابقات دور رفت گروه الف لیگ برتر کشتی آزاد طی روزهای ۱۰ و ۱۱ مهرماه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد که در پایان تیم استقلال تهران با ۳ پیروزی به عنوان صدرنشین دور رفت این رقابت ها معرفی شد. نتایج دیدارهای برگزار شده دوررفت به شرح زیر مشخص شد:

استقلال تهران ۷- شهدای زنجان ۳

استقلال تهران ۷ – دانشگاه آزاد اسلامی ۳

دانشگاه آزاد اسلامی ۱۰- شرکت سهامی فرش ایران صفر

شهدای زنجان ۸- شرکت سهامی فرش ایران ۲

دانشگاه آزاد اسلامی ۸- شهدای زنجان ۲

استقلال تهران ۱۰ –  شرکت سهامی فرش ایران صفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *