شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

برنامه‌های کشتی کلاسیک بانوان تشریح شد


به گزارش “ورزش تایمز”، نخستین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان روز (دوشنبه) در خانه کشتی برگزار و نفرات برتر این مسابقات مشخص شد.

مریم منظمی در گفتگو با “ورزش تایمز” پس از برگزاری نخستین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان گفت: نفرات اول تا چهارم مسابقات قهرمانی کشور و رقابت‌های آزاد، مجوز حضور در رقابت انتخابی تیم ملی را به دست آوردند. در این مسابقات با کشتی گیرانی مواجه شدیم که از نظر فنی ارتقا پیدا کرده بودند و فن‌های زیباتری رد و بدل شد.

او به فشردگی رقابت‌ها در برخی اوزان اشاره و گفت: در برخی از وزن‌ها رقابت بسیار تنگاتنگی را در بین کشتی گیران شاهد بودیم. اکثر کشتی گیرها در دو دوره اردوی قبل حضور داشتند و زیر نظر آنا واسلینکو تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته بودند که در نهایت منجر به ارتقای فنون کشتی گیران شده بود به همین دلیل رقابت‌ها جذاب تر شده بود.

نایب رئیس کشتی بانوان درباره برنامه‌های پیش رو نیز گفت: از ۱۵ تیرماه اردوها آغاز می شود و پس از برگزاری ۵ مرحله اردو، تیم ملی شهریور ماه عازم تورنمنت بین المللی لبنان می شود. پس از آن نیز ۵ مرحله دیگر اردو برگزار و تیم راهی مسابقات جهانی خواهد شد.

منظمی درباره مسابقات جهانی گفت: مسابقات جهانی آذرماه برگزار می شود و علاوه بر ایران دو کشور دیگر نیز درخواست میزبانی دارند و در حال حاضر میزبان مشخص نیست. کشتی کلاسیک بانوان تنها از نظر پوشش و قوانین داوری متفاوت است و از نظر تکنیک هیچ فرقی با کشتی ندارد بنابراین کشورهایی که در این مسابقه شرکت می کنند با دوبنده حاضر نمی شوند بلکه  پوشش را رعایت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *