یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

باید قهرمانی فرنگی‌کاران قبلی را تکرار ‌کنم/ هدف اصلی‌ المپیک است


به گزارش “ورزش تایمز”، اردوی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان امروز سه شنبه به پایان می رسد که تیمی منتخب از اردونشینان راهی تورنمنت ترکیه خواهند شد. حسین نوری فرنگی‌کار عنوان دار و سخت‌کوش اردوی تیم ملی نیز در آخرین مراحل این تمرینات به “ورزش تایمز” گفت: به رغم تمام ناملایمات و کم توجهی متولیان ورزش به کشتی، فقط و فقط برای شاد کردن مردم و حامیان واقعی کشتی به میدان می روم و سعی دارم در بازیهای آسیایی به نتایج خوبی برسم.

وی تصریح کرد: قهرمانان بزرگی در وزن من حضور داشتند که هر کدام با اقتدار مدال طلای بازیهای آسیایی دوره های قبلی را کسب کردند. من نیز باید ادامه دهنده راه آنان باشم و بتوانم از این عنوان دفاع کنم. طالب نعمت پور و حبیب اله اخلاقی از جمله فرنگی کارانی بودند که در زمان حضورشان در ترکیب تیم ملی توانستند در بازیهای آسیایی بدرخشند و با قهرمانی به ایران بازگردند. طبیعتا من هم باید با تلاش و کوشش فراوان با همین عملکرد در بازیهای آسیایی همراه باشم.

فرنگی‌کار وزن ۸۷ کیلوگرم اردوی تیم ملی کشتی با اشاره به آخرین وضعیت جسمانی خود گفت: برخی اوقات درگیر مصدومیت قدیمی هست. البته مصدومیت و آسیب های مختلف، جزئی از ورزش کشتی است اما برخی از این مصدومیت ها برای مدت طولانی باعث ناراحتی و مشکل می شود. من هم همچنان درگیر مصدومیت مچ پا هستم که از جام جهانی چند سال قبل از آبادان بوجود آمد، اما به هر شکل با تمهیدات و اقدامات لازم باید با این وضعیت مدارا کرد و رو به جلو رفت.

نوری برای حضور در بازی‌های آسیایی نیز گفت: خوشبختانه با آمادگی خوبی در حال تمرین در اردوی تیم ملی هستم و مصدومیتم نیز تا حد زیادی بهبود یافته و فعلا می توانم تمرینات نسبتا پرفشاری را پیگیری کنم. با نظارت مربیان و پزشک تیم ملی، تمرینات ویژه ای را انجام می دادم و شرایطم روز به روز بهتر شده و می توانم با تمام وجود در بازی‌های آسیایی به میدان بروم.

وی از فرنگی کاران ژاپن، ازبکستان و چین به عنوان اصلی ترین حریفانش در بازیهای آسیایی نام برد و تاکید کرد: مانع بزرگی برای کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی ندارم و اگر مشکل خاصی بوجود نیاید به نتیجه قابل قبولی دست خواهم یافت.

دارنده مدال برنز رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ پاریس در پایان خاطر نشان کرد: هدف اصلی و بزرگ من رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ و کسب یک مدال خوشرنگ در این آوردگاه مهم و سرنوشت ساز است. طبیعتا برای رسیدن به چنین هدفی باید در بازیهای آسیایی و رقابتهای جهانی پیش رو تا المپیک عملکرد خوبی داشته باشم و با تمام وجود تمرین کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *