یکشنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

باید در اتحادیه جهانی کشتی نماینده داشته باشیم


به گزارش “ورزش تایمز”، نیما صادقی داور المپیکی کشورمان در حاشیه جام تختی در واکنش به انتخاب محمد مصلایی‌پور به عنوان تنها نماینده ایران در المپیک توکیو در جمع خبرنگاران گفت: گزینش داوران المپیکی از پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان قزاقستان آغاز شد. داوران ایرانی در ۴ یا ۵ مسابقه گزینشی شرکت کردند که در پایان وی به عنوان داور کشتی ایران در المپیک انتخاب شد که امیدوارم نماینده شایسته‌ای برای ایران در المپیک باشد.

وی اظهار داشت: کشورهای آلمان، روسیه، ترکیه هر کدام با سه نماینده و آمریکا و ژاپن هم ۲ نماینده دارند. البته به غیر از اینکه داوران خوب دنیا به المپیک دعوت شده‌اند، کشورهایی هم که در اتحادیه صاحب نفوذ هستند هم در المپیک تعداد بیشتری داور و یا نماینده دارند. امیدوارم که ما هم بتوانیم در اتحادیه جهانی یک نماینده داشته باشیم که در چنین مواقعی می‌تواند در همه زمینه‌ها که داوری یکی از آن است کمک کند.

صادقی در پایان در خصوص اینکه چرا برخی کشورها تعداد داوران بیشتری دارند و یا حتی برخی کشورهایی که اصلاً جایگاهی در کشتی ندارند دارای نماینده هستند، گفت: هم اکنون نماینده داوری کشور اکوادور نیز در المپیک حضور دارد. المپیک شرایطش با مسابقات جهانی فرق می‌کند. به هر حال برای حفظ کشتی در بازی‌های المپیک سعی می‌کنند از کشورهای مختلف در المپیک استفاده کنند. نمرات داوران ارزیابی شده که در پایان ۶ تا ۷ مسابقه گزینشی بررسی و در انتها به جمع‌بندی می‌رسند. داوران المپیکی ایران از نظر کیفیت کار خوب هستند و ما ۲ کاندیدا دیگر هم برای حضور در المپیک توکیو داشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *