یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

اهالی کشتی خواستار اقدامات دیپلماتیک هستند


ابراهیم جوادی در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار داشت: تیم دیپلماسی کشتی ایران با بهره‌گیری از حضور خادم در هیأت رئیسه اتحادیه جهانی و لابی گسترده او با برخی کشورها و البته بدون هیچ حمایت داخلی، توانست کشتی را موقتا از تعلیق خلاص کند، اما این پرونده همچنان در جریان است.

وی یادآور شد: رئیس فدراسیون کشتی بارها به لابی گسترده صهیونیست ها در کمیته ملی المپیک و اتحادیه جهانی اشاره کرد و این موضوع را در قالب مصاحبه و نامه به متولیان ورزش و وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد، اما در نهایت با بی توجهی این مسئولان از ریاست فدراسیون استعفا داد که با پادرمیانی ریش سفیدان کشتی و به خواست اعضای مجمع دوباره به فدراسیون بازگشت.

دارنده چهار مدال طلای قهرمانی کشتی جهان افزود: پس از بازگشت خادم، کشتی گیران و مربیان تیم های ملی در اسفندماه سال گذشته نامه ای را خطاب به مقام معظم رهبری نوشتند و خواستار کمک ایشان شدند که ایشان نیز بلافاصله پاسخ رسیدگی و بررسی را به دستگاه‌های ذیربط ارائه داد و خواستار ورود آنها به موضوع شد.

جوادی خاطر نشان کرد: کشتی گیران و متولیان کشتی بارها بر این موضوع تأکید کردند که در این زمینه تابع سیاست‌های نظام هستند و هیچگاه نمی خواهند از خطوط قرمز نظام عبور کنند، اما خواستار حمایت و اقدام جدی متولیان دستپاه دیپلماسی خارجی کشورمان هستند تا از طریق مذاکره از راه دیپلماتیک به این مشکل رسیدگی کنند.

پیشکسوت کشتی کشورمان با اظهار تعجب به عدم رسیدگی مسئولان به این مساله گفت: در این بین جای چند سئوال باقی مانده و چند ماه از دستور مقام معظم رهبری گذشته و متولیان مسئولان مدعی‌اند در این زمینه جلسات مختلفی را برگزار کرده اند، اما چرا با مسئولان کشتی هیچ صحبتی در این زمینه نشده و از آنها برای حضور در این جلسات دعوت نشده است.آیا اصلا جلسه ای در کار بوده یا خیر؟!

وی در پایان ادامه داد: سئوال دیگر اینجاست در حالیکه کمیته بین المللی المپیک در چند ماه گذشته حداقل دو بار خواستار برگزاری جلسه با کمیته ملی المپیک ایران شده، چرا حتی یک جلسه هم برگزار نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *