پنجشنبه , ۱۹ تیر ۱۳۹۹

انتقاد از نحوه انتخابات کمیسیون داوران کشتی/ کار منطقی صورت نگرفت


به گزارش “ورزش تایمز”، انتخابات کمیسیون داوان کشتی کشور هفته گذشته به طور غیر حضوری و الکترونیکی برگزار شد. انتخاباتی که رئیس، نایب رئیس و دبیر فدراسیون کشتی بر آن نظارت داشتند و طبق اعلام کمیته داوران با مشارکت ۹۶ درصدی رای دهندگان نیز همراه بود.

در پایان این انتخابات ۱۱۹ آرای صحیح اخذ شد که نتایج آن به شرح زیر است:

داور S۱ (المپیکی) بین‌المللی: محمد مصلایی پور (۴۶ رای)

داور درجه یک بین‌المللی: ۱- مهدی آقاولی (۶۸ رای) ۲- غلامرضا طاهرخانی (۴۹ رای) ۳- رضا علی اصغری (۲۹ رای)

علی البدل: محمد رحیم‌پور (۲۷ رای)

داور درجه دو و سه بین‌المللی: ۱- میلاد قلاوند (۳۳ رای) ۲- ابوالفضل سبزعلی (۲۸ رای)

علی البدل: فرید بهرامی (۲۸ رای)

در همین راستا «مهدی ‌آقاولی» که بالاترین رای را در بین داوران درجه یک بین المللی در این انتخابات کسب کرده به نحوه برگزاری آن انتقاد دارد. این داور درجه یک بین المللی کشتی کشورمان در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار داشت: به رغم برخورداری از بالاترین رای که با اعتماد همکارانم به من کسب شد به نحوه انتخابات و انتصابات کمیسیون داوران انتقاد دارم.

وی تصریح کرد: ما در انتخابات کمیسیون داوران شاهد انتصابات هم بودیم که به نظر من این کار به هیچ عنوان منطقی نبود. یا همه داوران انتصاب می شدند و یا باید همه در انتخابات شرکت می کردند، چرا که این انتخابات با شرایطی که برگزار شد فقط باعث دودستگی می شود.

آنالیزور داوری تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: در انتخابات دوره قبلی کمیسیون داوران نیز با اختلاف ٤ رای انتخاب شدم و در این دوره هم با ٢٠ رای اختلاف، نفر اول بودم. مطمئنا لطف همکاران به من و اعتماد آنها باعث می شود تا مسئولیت من نیز در کمیسیون داوران بسیار سنگین تر شود.

آقاولی در خصوص اولویت برنامه های کمیسیون داوران نیز گفت: نحوه پرداخت حق‌الزحمه داوران در اولویت برنامه های من است که متاسفانه از چندین سال قبل هنوز پرداخت نشده است. ضمن اینکه هزینه ایاب و ذهاب داوران نیز بسیار کم است که باید طبق تورم موجود حساب شود. به هر حال امیدوارم با نظر مساعد علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، این مسایل برطرف شود.

داور درجه یک بین المللی با تاکید بر اینکه داوران کشتی ایران باید در میادین بین المللی و بزرگ در جایگاه اصلی خودشان قرار داشته باشند، افزود: متاسفانه امسال در رقابتهای جهانی هیچکدام از داوران ما در دیدارهای فینال قضاوت نکردند که این موضوع جای تامل دارد. در صورتیکه در سالهای قبل حتی سوت طلایی رقابتهای جهانی و المپیک نیز به داوران ما تعلق می گرفت.

وی در پایان ادامه داد: ما داوران توانمند و شایسته ای داریم که می توانند گام در راه بزرگان بگذارند اما این مساله نیاز به برنامه ریزی و اعتماد به این داوران دارد. کشتی از سه ضلع داور، مربی و کشتی‌گیر تشکیل شده، ولی متاسفانه داوران کشتی خیلی مظلوم هستند و با اینکه بار اصلی قضاوت مسابقات بزرگ و سرنوشت ساز را بر دوش می کشند، باز هم مورد کم لطفی و بی توجهی قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *