شنبه , ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش اوزان کشتی به سود ایران است/ زمان وزن‌کشی اصلا منطقی نیست


علی اکبر حیدری در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه افزایش اوزان کشتی از ۸ به ۱۰ وزن به نفع ملی پوشان ما خواهد بود، اظهار داشت: مطمئنا اضافه شدن این دو وزن می تواند فرصت خوبی به برخی کشتی گیران ما بدهد که بنا به شرایط جسمی و وزنی نمی توانستند به راحتی سر وزن برسند یا در وزنی که تخصص دارند حضور یابند. بدین ترتیب این کشتی گیران هم می توانند به راحتی به وزنی که بیشتر به شرایط شان می خورد بروند و عملکرد بهتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: ما در گذشته نیز اوزانی ۴۸ و بالای ۱۰۰ کیلوگرم را در کشتی نداشتیم اما بعدها با اضافه شدن این اوزان توانستیم به افتخارات فراوانی در اوزان جدید برسیم. این بار هم می توان از افزایش اوزان بهره برد و موفقیت های جدیدی در اوزان جدید کسب کرد.

پیشکسوت کشتی کشورمان با انتقاد از تغییر قوانین و زمان مراسم وزن کشی نیز ادامه داد: متاسفانه زمان وزن کشی با توجه به تغییرات اخیر به هیچ عنوان مناسب و منطقی نیست و اتحادیه جهانی باید حتما در این خصوص تجدید نظر کند.کشتی گیران طبق قانون جدید باید حداقل از ساعت ۴ صبح از خواب بیدار شوند تا خودشان را برای وزن کشی در ساعت ۷ همان روز آماده کنند.

 حیدری گفت: از یک طرف، استرس و فشار روحی کشتی گیران برای مبارزه با رقبای خود و از سویی دیگر، استرس و فشار روحی و جسمی کاهش وزن و سر وزن رسیدن، می تواند بزرگترین ضربه و لطمه را به کشتی گیران وارد آورد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مطمئنا این تغییرات نیز همچون قوانین قبلی که از سوی اتحادیه جهانی تایید یا لغو شد، آزمایشی است و کارشناسان و اهالی فن باید نسبت به ارائه نقاط ضعف و قوت آن اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *