شنبه , ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

استارت فرنگی‌کاران از اوایل آبان ماه/ مصاف مدعیان در قهرمانی کشور

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان چندی پیش توانست در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان به سه مدال برنز و سه سهمیه المپیک دست یابد. عنوانی که کشتی فرنگی ایران را از رده یازدهم جهان به جایگاه چهارمی ارتقا داد و شاگردان محمد بنا را برای میادین پیش رو کمی امیدوارتر کرد.

به هر حال با اتمام دور نخست برنامه های تیم ملی کشتی فرنگی تا رقابتهای جهانی قزاقستان، حالا فرنگی کاران مدعی در آستانه آغاز دور جدیدی از برنامه های تیم ملی قرار گرفته اند. بر این اساس قرار است نخستین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی، بعد از برگزاری رقابتهای قهرمانی کشور آغاز شود.

طبق تقویم فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشورطی روزهای ۱۷ تا ۱۹ مهرماه در بندر امام‌خمینی (ره) برگزار شود. پیکارهایی که زیر نظر محمد بنا و کمیته فنی برپا خواهد شد و در نهایت نفرات برتر آن به اردوی تیم ملی دعوت می شوند.

حسام الدین جعفری سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی در این راستا به “ورزش تایمز” گفت: بعد از رقابتهای جهانی با نظر کادر فنی تصمیم گرفتیم تا بچه ها کمی استراحت کنند و با روحیه و انگیزه بیشتری وارد دور جدید تمرینات شوند. کادر فنی برنامه های مدونی برای روزهای باقی مانده تا گزینشی المپیک و کسب سهمیه های باقی مانده دارد که باید بدون اتلاف زمان به اجرای این برنامه ها بپردازد.

به گفته سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی ، تعامل بسیار خوبی بین تیم ملی بزرگسالان و کادر فنی تیم امید برقرار است و محمد بنا هم برخی اوقات با حضور در اردوی امید از نزدیک شاهد تمرینات این تیم است.

به هر حال تیم ملی کشتی فرنگی ایران از اوایل آبانماه وارد دور جدیدی از تمرینات خود خواهد شد تا بتواند در ادامه مسیر رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ توکیو، سهمیه های باقیمانده را در میادین گزینشی پیش رو کسب کند و با تیمی کامل راهی المپیک شود.

در پایان همین راستا می توان دوباره به اظهارات اخیر محمدبنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی هم اشاره کرد که در خصوص کسب سهمیه های باقیمانده گفت:  کسب سه سهمیه باقیمانده المپیک برای ما یکی از مهمترین مسایل است. برای کسب سهمیه در اوزان ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم دغدغه چندانی نداریم و می توانیم در مسابقات گزینشی قاره آسیا سهمیه این اوزان را بگیریم، اما کار ما در وزن ۶۷ کیلوگرم سخت تر است که امیدوارم بتوانیم از پس این موضوع هم به خوبی بر آئیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *