شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

آینده‌ خوبی برای خودم متصور نیستم/ فقط با عشق کار می‌کنیم


به گزارش “ورزش تایمز”، بیژن چنگیزی فر قهرمان اسبق کشتی آزاد کشور با بیان این مطلب افزود: در این چند سالی که مربیگری می‌کنم هیچ اتفاق خوبی برای مربیان نیفتاده و همین که فدراسیون کشتی نسبت به بیمه مربیان اقدام کرد اتفاق و کار خوبی بود.

وی ادامه داد: ۴۰ سال سن دارم اما هنوز هیچ بیمه‌ای ندارم و پس از ۳۰ سال کشتی گرفتن، آینده خوبی برای خودم متصور نیستم.

این مربی سازنده استان قزوین تصریح کرد: مربیان در این راه جانشان را گذاشته اند، باید دیده شوند و آینده آنها تضمین شود، با این شرایط بد اقتصادی دیگر مربیگری هم نمی‌شود کرد و مربیان درآمدی از این راه ندارند، ضمن اینکه به دلیل کرونا بسیاری از سالن‌های کشتی تعطیل شده و باید فکری برای کمک به آنها کرد.

چنگیزی فر افزود: تضمینی برای آینده ما نیست و این همه زحمت و تلاش شاید هیچ فایده نداشته باشد. به نظرم دستگاه ورزش و فدراسیون کشتی اگر می‌خواهد، کشتی و روند مدال آوری در سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد، فکری به حال مربیان کشتی کند.

وی گفت: البته اینکه فدراسیون کشتی بیمه مربیان را عملی کرد شروع خوبی است و امیدوارم که در آینده نیز فدراسیون کشتی بتواند به خدمات خود به مربیان بیافزاید.

قهرمان سابق کشتی کشور در مورد کشتی قزوین گفت: همراه با احسان لشگری در یک سالن به تمرین دادن کشتی‌گیران نونهال و نوجوان می‌پردازیم اما با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های بوجود آمده در یک سال و نیم گذشته نتوانستیم آنطور که باید در خدمت کشتی‌گیران باشیم.

وی ادامه داد: عشق به کشتی و علاقه‌ای که در من وجود داشت باعث حضورم در باشگاه‌های کشتی و تمرین دادن است و به نظرم مربیگری کار عشق است چون هیچ آینده اقتصادی در آن نیست.

چنگیزی فر در پایان خاطرنشان کرد: هیأت کشتی استان حمایت لازم را از مربیان کشتی به عمل نیاورده و همانطور که گفتم همه با عشق به کشتی کار انجام می‌دهیم. اگر این عشق در کار نباشد، مطمئناً تمرینات کشتی نیز وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *