یکشنبه , ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

آقایان مدعی چرا خودشان به استان‌های محروم نمی‌روند؟

به گزارش “ورزش تایمز”، چندی پیش فدراسیون کشتی با دعوت از ۹ قهرمان عنوان‌دار کشتی آزاد، خواستار حضور آنها در نشست هم اندیشی با مسئولان فدراسیون شد. نشستی که روز یکشنبه با حضور محسن کاوه مدیر فنی تیم های ملی و سید جلال عسگری دبیر فدراسیون برگزار شد و از جمع ۹ قهرمان دعوت شده، فقط سه آزادکار به این نشست آمدند.

حسن رحیمی از قهرمانان عنوان‌دار کشتی ایران و جهان یکی از غایبان این نشست بود که به نمایندگی از دیگر نفرات غایب، بلافاصله به برخی اهداف این جلسه انتقاد کرد و گفت: جای قهرمانان کشتی که حالا گام به عرصه مربیگری گذاشته اند، مربیگری در استان‌های محروم نیست و این نفرات باید در تیم های ملی مشغول به کار شوند.

برگزاری این نشست با توجه به غیبت حداکثری قهرمانان کشتی آزاد با حرف و حدیث های فراوانی همراه شد که هنوز پس لرزه های آن ادامه دارد.

در همین راستا ابراهیم جوادی دارنده مدال برنز المپیک ۱۹۷۲ مونیخ، چهار مدال طلای قهرمانی جهان به “ورزش تایمز” گفت: اگر مربیگری در استانهای محروم کار سازنده و مثمرثمری است و از نظر فدراسیون کشتی باید اجرایی شود، چرا آقایان مدعی خودشان به این شهر و روستاها نمی روند. آقایان بهتر است اول از خودشان شروع کنند و با حضور در استانهای محروم، مسیر را برای قهرمانان جوان و تازه پیوسته به دنیای مربیگری هموارتر سازند.

وی ادامه داد: نمی‌توان منکر استفاده از قهرمانان ملی در بحث پیشرفت و سازندگی کشتی شد، اما نحوه استفاده از این قهرمانان هم راه و روش خاص خود را دارد و می توان از این نیروهای ارزشمند به بهترین شکل استفاده کرد.

پیشکسوت کشتی کشورمان افزود: کار مربیگری و سازندگی در استانها را باید به مربیان بومی همان استانها واگذار کرد و اگر قرار باشد مربیان کشتی به استانهای محروم بروند باید از همان حوالی انتخاب و اعزام شوند. اینکه قهرمانان کشتی را روانه این روستاها کنیم، بسیار عجیب و غیرمنطقی است.

جوادی افزود: قهرمانان باید همواره در همه جا حضور داشته باشند اما این موضوع راه و روش خاص خود را می طلبد. ما در سالهای گذشته هم مواردی داشتیم که قهرمانان و مربیان بزرگ به برخی مراکز استانها رفتند و دوره های ویژه ای برگزار کردند اما هیچگاه از آنها برای حضور در مناطق محروم و دور افتاده دعوت نشد.

وی خاطر نشان کرد: حتی اگر قهرمانان کشتی هم قبول کنند که به استانهای محروم بروند، آیا این مناطق اصلا تشک کشتی و سالن و امکانات دارند. فدراسیون کشتی بهتر است به جای این اقدامات تبلیغاتی به فکر تجهیز  شهرهای کشتی خیز و قهرمان پرور باشد و در گام نخست به مهیا کردن امکانات در این مناطق بپردازد.

قهرمان اسبق کشتی جهان در پایان اظهار داشت: به نظر من مطرح کردن چنین مسایلی تنها برای تبلیغات است و شاید آقایان می خواهند با این حرف ها نشان دهند در حال انجام کارهای بزرگ و سازنده هستند. ضمن اینکه نباید فراموش کرد اجرایی کردن همین اهداف نیز به امکانات خاصی نیاز دارد و اجرایی شدن آن نباید تنها به برگزاری جلسه و نوشتن صورت جلسه منتهی شود.

به گزارش “ورزش تایمز”، نشست هم‌اندیشی مسئولان فدراسیون کشتی با برخی قهرمانان و عنوان داران کشتی آزاد در حالی روز گذشته با میزبانی محسن کاوه مدیرفنی تیم های ملی برگزار شد که حسن رحیمی، مهدی تقوی، احسان لشگری، کمیل قاسمی، مسعود اسماعیل پور و فردین معصومی به این نشست نیامدند تا جلسه هم اندیشی با قهرمانان در مجموع با ۵ نفر (میزبان و میهمان) تشکیل شود.

از جمله برنامه‌های مطروحه در این نشست، توسعه کمی و کیفی و پیشرفت کشتی با بکارگیری قهرمانان نامی کشور و همچنین استفاده از سوابق و تجربیات ارزنده قهرمانان با برگزاری اردو در مناطق و استان های مستعد و محروم عنوان شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *