شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

آقایان برای مدال به هر تصمیمی تن می‌دهند


محمد نوری در گفتگو با “ورزش تایمز”، با بیان اینکه رواج ورزشکار سالاری در تیم ملی وزنه برداری به هیچ عنوان منطقی و قابل توجیه نیست، گفت: متاسفانه سالهاست که این مساله در فدراسیون وزنه برداری رواج پیداکرده و آقایان در فدراسیون برای کسب مدال در میادین بین المللی به هر خواسته و تصمیمی از سوی ورزشکاران تن می دهند.

وی به مورد اخیر کیانوش رستمی اشاره کرد و گفت: به نظر من رفتاری که در این خصوص از سوی فدراسیون صورت گرفت به هیچوجه قابل قبول نیست. اینکه فدراسیون به هر ساز ورزشکار برقصد، کار درستی نبود و البته اگر قرار بر برخورد کردن با کیانوش بود باید خیای پیش تر برخورد قاطعی در برابر او می شد.

پیشکسوت وزنه برداری کشورمان ادامه داد: واقعا برای برخورد با کیانوش دیر شده و حالا نمی توان در این خصوص دست به اتخاذ تصمیمات قاطع زد. متاسفانه این مساله بدعت گذاشته شده و فعلا نمی توان با آن برخورد لازم داشت. نگرش فدراسیون در این خصوص اشتباه و غلط است چراکه آقایان برای کسب مدال حاضرند به هر ورزشکاری میدان دهند و همه را مطیع فرمان او کنند. حتی کادر فنی هم دیگر اختیاری از خود ندارد باید به هر خواسته های ورزشکاران عنوان دار و مدال آور تن دهد.

نوری به از دست دادن سرمایه های ارزشمند وزنه برداری در طول سالهای اخیر هم اشاره کرد و گفت: سیاست های غلط فدراسیون بارها به فرصت سوزی و از دست رفتن سرمایه ها منجر شده که آخرین مورد آن اتفاقی بود که برای بهادر مولایی افتاد. او هم اسیر همین تصمیمات شخصی شد و در عین شایستگی و توانمندی نتوانست راهی المپیک شود. مطمئنا اگر او گرفتار چنین تصمیماتی نمی شد حالا به جای تحمل مصدومیت و خداحافظی زودهنگام از عرصه قهرمانی در اوج جوانی، می توانست جانشین مطمئنی برای بزرگان فوق سنگین باشد.

وی در خاتمه اظهار داشت: تا زمانی که متولیان وزنه برداری، نتیجه گرایی را به آینده سازی و اقدامات زیربنایی ترجیح دهند، وضعیت به همین شکل است و باید همچنان منتظر موردهای مشابه کیانوش رستمی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *