شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

آزاد و فرنگی‌کاران ایران در دو گروه به لهستان می‌روند


به گزارش “ورزش تایمز”، کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی با توجه به برنامه‌های مدون خود تا حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو، برخی از گزینه‌های المپیکی خود را به تورنمنت لهستان اعزام خواهند کرد تا آخرین ابهامات انتخاب مسافران المپیک برطرف شود.

رقابت‌های کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان طی روزهای ۱۸ و ۱۹ خرداد ماه در شهر ورشو برگزار خواهد شد. بر این اساس تیم منتخب کشتی آزاد رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم (یک وزن بالاتر)، مصطفی حسین‌خانی و یونس امامی در ۷۴ کیلوگرم، علیرضا کریمی، محمدحسین محمدیان و علی شعبانی در ۹۷ کیلوگرم و امین طاهری و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم روز ۱۶ خرداد به لهستان اعزام می‌شوند.

از سوی دیگر شاگردان محمد بنا هم باید در جام پیت لاسینسکی لهستان به میدان بروند تا در نهایت تکلیف برخی از ملی پوشان المپیکی روشن شود. البته با توجه به اینکه این تورنمنت طی روزهای ۲۲ و ۲۳ خرداد ما در ورشو برگزار می‌شود، فرنگی‌کاران منتخب ایران هم روز ۲۰ خرداد راهی این کشور می‌شوند.

طبق تصمیم کادر فنی کشتی فرنگی قرار است محمدهادی ساروی و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی، امین میرزازاده و علی اکبر یوسفی در ۱۳۰ کیلوگرم در لهستان به میدان بروند.

البته کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای بعد از بازی‌های المپیک توکیو هم برنامه‌های جامعی برای حضوری پر قدرت در رقابتهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ دارند. بطوریکه برخی از آزاد و فرنگی کاران جامانده از المپیک می‌توانند همچنان برای حضور در رقابتهای جهانی تلاش کنند. ضمن اینکه چند تورنمنت تدارکاتی هم برای کشتی‌گیران مدعی مسابقات جهانی در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به جام وهبی امره و یاشاردوغو ترکیه و همچنین جام یاریگین روسیه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *