شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

آزادکار ناکام انتخابی به یک وزن بالاتر خواهد رفت


به گزارش “ورزش تایمز”، امیر محمد یزدانی آزادکار وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان چندی پیش توانست سهمیه المپیک را در رقابت‌های گزینشی قزاقستان کسب کند و چهره یک مدعی را به خود بگیرد، اما مصاف انتخابی درون اردویی و شکست او برابر مرتضی قیاسی، مسیر المپیکی شدن او را تغییر داد و نتوانست روند رو به جلوی خود را با حضور در بازی‌های المپیک منتهی کند.

هر چند امیر محمد یزدانی در دیدار انتخابی تیم ملی مغلوب قیاسی شد، اما کادر فنی همچنان معتقد است او می‌توان یک کشتی گیر توانمند در اوزان بالاتر باشد و مطمئناً می‌تواند در آینده‌ای نزدیک در وزن جدیدش موفق تر ظاهر شود.

در همین راستا غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در یک گفتگوی رادیویی این موضوع را تأیید کرد و گفت: «متولیان امر باید مراقب سرمایه‌های کشتی باشند. مطمئناً یزدانی را می‌توان از سرمایه‌های کشتی دانست و قطعاً آنچه وظیفه من و کادر فنی است، در قبال او انجام خواهیم داد. همچنین باعث امیدواری است که نسل جدید و جوانی همچون امیرمحمد یزدانی، رحمان عموزاد، امیرحسین زارع، محمد نخودی و … به جمع مدعیان اضافه شده اند.»

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص وضعیت امیر محمد یزدانی برای ادامه کشتی در عرصه ملی گفت: او دیگر کشتی‌گیر وزن ۶۵ کیلوگرم نیست و با توجه به شرایط و فیزیک بدنی باید از این پس حتماً در اوزان بالاتر به کارش ادامه دهد.

بدین ترتیب با توجه به اظهارات غلامرضا محمدی می‌توان پیش بینی کرد امیر محمد یزدانی بزودی در وزن ۷۰ یا ۷۴ کیلوگرم در جمع اردونشینان تیم ملی حضور یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *