شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

چنگ خروس‌ها به صورت مسی و آرژانتین/ فرانسه به یک چهارم نهایی رسید


به گزارش “ورزش تایمز”، نخستین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه بین تیم های ملی فرانسه و آرژانتین از ساعت ۱۸:۳۰ امروز شنبه در ورزشگاه شهر کازان با قضاوت علیرضا فغانی آغاز شد.

در این دیدار پرگل، فرانسه موفق به شکست ۴ بر ۳ آرژانتین شد.

آنتونی گریزمان (۱۳- پنالتی)، پاوارد (۵۷)، امباپه (۶۴ و ۶۸) برای فرانسه و دی ماریا (۴۰)، مرکادو (۴۸) و آگوئرو(۹۲) برای آرژانتین گلزنی کردند.

تیم ملی فرانسه از همان ابتدای بازی کنترل توپ را در اختیار داشت و توانست با استفاده از هنرنمایی هافبک های خود خطرات زیادی را روی دروازه آرژانتین ایجاد کنند. نماینده قاره اروپا که برای رسیدن به گل در دقایق ابتدایی تلاش می کرد توانست در دقیقه ۸ تیر دروازه آرمانی، دروازه بان آرژانتینی ها را به لرزه در آورد. در ادامه باز هم فرانسوی ها بودند که کنترل توپ و میدان را در اختیار داشتند و بالاخره موفق شدند روی حرکت زیبای امباپه در محوطه جریمه آرژانتین به پنالتی برسند تا گریزمان پشت توپ بایستد و آن را تبدیل به گل کند.

پس از این گل حملات نافرجام هم تیمی های مسی شروع شد اما هیچ کدام سرانجامی نداشت تا بالاخره آرژانتین روی هنرنمایی فردی آنخل دی ماریا در دقیقه ۴۰ از راه دور شوت بزند و دروازه هوگو لوریس دروازه بان تیم ملی فرانسه را فتح کند.

در این دیدار که تیم داوری ایران، قضاوت آن را بر عهده داشت عملکرد خوبی را از علیرضا فغانی شاهدبودیم. او در اکثر دقایق بازی توانست خودش را در مسیر جریان بازی قرار دهد تا با تسلط کامل قضاوت کند.

در نیمه دوم شاگردان سامپائولی توانستند در همان دقایق ابتدایی توسط مرکادو گل تصادفی به ثمر برسانند تا فرانسوی ها در بهت و حیرت بروند.

پس ازاین گل بازیکنان فرانسه روحیه خود را خیلی زود باز گرداندند و توانستند بازی را در دقیقه ۵۷ باسوپرگل پاوارد به تساوی بکشانند.

پس از این گل، تاکتیک های تهاجمی دیده دشام در تیم ملی فرانسه ادامه پیدا کرد و آنها توانستند مزد حملات متوالی خود را دوبار توسط امباپه بگیرند تا ستاره جوان کشوری که سمبلش خروس است، باعث صعود این تیم به یک چهارم نهایی حام جهانی ۲۰۱۸ شود.

بردی که بار دیگر لئو مسی را از گرفتن جام با پیراهن آرژانتین باز نگه داشت و این تیم از ادامه رقابت ها باز ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *