دوشنبه , ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

چرا لیورپول شانس خوبی برای قهرمانی اروپا دارد؟

به گزارش “ورزش تایمز”، چند ماه بعد از شکست در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل تیم فوتبال رئال مادرید، دوباره نام لیورپول به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی مطرح شده است. تیم یورگن کلوپ قدم اول را برداشته و توانسته پورتو را در یک چهارم نهایی در آنفیلد ۲ بر صفر شکست دهد. در زیر اما به دلایلی که نشان می‌دهد این تیم شانس رسیدن به قهرمانی را دارد اشاره خواهیم کرد.

یکی از دلایل این است که ۳ بازیکن تهاجمی این تیم تاثیرگذاری‌شان را ثابت کردند. محمد صلاح، سادیو مانه و روبرتو فیرمینیو با ۳۰ گل زده در این رقابت‌ها بهتر از باقی بازیکنان بوده‌اند. دلیل دیگر سیستم مشهور یورگن کلوپ به نام «گگن پرسینگ» است. با این روش تیم ریتم و سرعت بازی زیادی دارد و این باعث شده کار برای تیم‌هایی که مقابل لیورپول قرار می‌گیرند سخت شود.

همچنین این تیم دیوار دفاعی مستحکمی متشکل از الیسون بکر و ویرگیل فان دیک دارد و عملکرد خوب دفاعی قرمزها به کمک این دو بازیکن باعث شده کار برای هر تیمی برای گل زدن به لیورپول سخت شود.

نکته دیگر اینکه این تیم از هیچ حریفی با هر مقدار بزرگی ترس ندارد و شجاعانه بازی می‌کند. موضوعی که باعث شده سبک بازی‌شان مقابل همه حریفان یک شکل باشد.

آخرین مزیت این تیم به نسبت دیگران هم این است که نیمکتی قوی دارد. سرمربی کاربلد لیورپول حالا می‌تواند به راحتی با حریفان شطرنج بازی کند و در بازی‌ها تغییر تاکتیک لازم را اعمال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *