سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷

پیروزی فرانسه بر کرواسی در نیمه اول/ ویدئو چک بازهم تاثیرگذار شد


به گزارش “ورزش تایمز”، رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به ایستگاه آخر رسید تا بازی بین تیم های ملی فوتبال فرانسه و کرواسی، تکلیف بیست و یکمین برنده جام زرین را مشخص کند.

این دیدار که از ساعت ۱۹:۳۰ امروز یکشنبه در ورزشگاه لوژنیکی مسکو برگزار شد با پیروزی دو بر یک فرانسه در نیمه نخست همراه بود. ماریو مانژوکیچ (۱۹- گل به خودی) و گریزمان ( ۳۸- پنالتی) برای فرانسه و ایوان پرشیچ (۲۸) برای کرواسی گلزنی کردند.

فینال جام بیست و یکم در حالی با سوت «نستور پتانا» از آرژانتین آغاز شد که شاگردان زلاتکو دالیچ سعی داشتند با فشار همه جانبه خود گل نخست این دیدار را وارد دروازه هوگو لوریس کنند. اما دفاع مستحکم خروس ها این اجازه را به قرمز و سفیدپوشان نداد.

در ادامه بازیکنان فرانسه با هوشمندی گریزمان، کیلیان امباپه و کانته کنترل توپ را در اختیار گرفتند و در دقیقه ۱۸ موفق به گرفتن خطا از کرواسی پشت محوطه جریمه حریف شدند.

ضربه ایستگاهی را گریزمان به سمت دروازه کرواسی شلیک کرد و ماریو مانژوکیچ که برای دفاع از دروازه تیمش عقب آمده بود در دفع توپ ناکام بود و توپ پس از سابیدن به سر او در گوشه دروازه قرار گرفت. 

پس از این گل بازیکنان کروات توانستند خیلی زود به شرایط بازی بازگردند و گل تساوی را روی ضربه زیبای پرشیچ در دقیقه ۲۸ به ثمر برسانند.

در ادامه، بازیکنان فرانسه با منطق همیشگی خود به دروازه کرواسی نزدیک شدند و در دقیقه ۳۸ صاحب یک پنالتی شدند. این ضربه در شرایطی به دست آمد که ابتدا داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت اما بعد از تماشای دوباره صحنه از طریق ویدئو چک اعلام ضربه پنالتی کرد و گریزمان گل دوم آبی ها را به ثمر رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *