چهارشنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۷

ورود دروازه‌بان خارجی موجب تضعیف فوتبال ملی است


به گزارش “ورزش تایمز”، طبق قوانین لیگ های عربی در منطقه خلیج فارس و در راستای حمایت از استعداد دروازه بان های داخلی این کشورها در سالیان گذشته باشگاه ها اجازه جذب دروازه بان خارجی پیدا نمی کردند تا با اعتماد به دروازه بان های بومی پشتوانه مناسب برای تیم های ملی در لیگ داخلی ایجاد شود.

با این وجود پس از سرمایه گذاری قابل توجه و تغییراتی که از سال گذشته در قوانین لیگ عربستان صورت گرفته چشم انداز فدراسیون فوتبال این کشور رسیدن به جمع ۷ لیگ برتر فوتبال جهان است!

بر همین اساس هر باشگاه اجازه جذب ۸ بازیکن خارجی را پیدا می کند. همچنین در بین این ۸ بازیکن می تواند از وجود دروازه بان های خارجی با کیفیت استفاده کند.

محمد الدعایه در این خصوص اظهار داشت: تغییر قانون و صدور مجوز استفاده از دروازه بان خارجی یک تیغ دو لبه است که از سویی موجب تقویت باشگاه ها و بالا رفتن سطح مسابقات لیگ می شود اما از سوی دیگر موجب نیمکت نشینی بسیاری از دروازه بان های بومی در لیگ خواهد شد و طبیعتا این اتفاق نتیجه ای به جز تضعیف تیم ملی خصوصا در خط دروازه نخواهد داشت.

دعایه اضافه کرد: ممکن است تمامی دروازه بان های ملی پوش ما که در جام جهانی حضور داشتند روی نیمکت ذخیره باشگاه های خودشان حبس شوند. در این صورت کادر فنی تیم ملی چگونه می تواند دروازه بان مورد نظر خودش را انتخاب کند؟ از سوی دیگر دروازه بانی که در لیگ بازی نکند قطعا با افت فنی جدی مواجه خواهد شد و این اتفاق تضعیف تیم ملی را به همراه دارد. 

دروازه بان سابق تیم ملی عربستان همچنین گفت: نیمکت نشینی برای یک دروازه بان خیلی سخت است. خود من در دوران بازیگری این تجربه تلخ را داشتم که نیمکت نشین شدم و بعد از آن با افت بسیار زیادی مواجه بودم که موجب شد در بازی های ملی هم عملکرد خوبی نداشته باشم. امیدوارم فدراسیون فوتبال در این خصوص تجدید نظر کند و با اصلاح این قانون مانع از تضعیف هرچه بیشتر تیم ملی و بازیکنان عربستانی شاغل در لیگ خصوصا دروازه بانان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *