پنجشنبه , ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

موتکو: دوپینگ در روسیه سازماندهی نشده است/ دخالتی در ورزش نداریم


به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به روسیه، ویتالی موتکو که ساعاتی قبل از شروع مراسم قرعه کشی جام جهانی به همران جیانی اینفانتینیو در نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف شرکت کرده بود به محرومیت کاروان روسیه از حضور در المپیک زمستانی واکنش نشان داد و تاکید کرد که دوپینگ در این کشور سازماندهی نشده است.

این مقام مسئول در ابتدای صحبت هایش به آخرین اقدامات صورت گرفته برای برگزاری مسابقات جام جهانی اشاره کرد و گفت: در  این مدت تلاش کرده ایم زمینه برگزاری مطلوب جام جهانی را فراهم کنیم. ما تاکنون ۱۳ فرودگاه را بازسازی کرده ایم، ۱۳ بیمارستان جدید در شهرهای میزبان جام جهانی تاسیس کرده ایم. ۱۳ ورزشگاه جدید ساخته ایم وبسیاری  از خدمات عمومی را هم بازسازی کرده ایم تا هواداران با آرامش به روسیه بیایند.

وی ادامه داد: روسیه با مسئولیت پذیری بالایی میزبانی را قبول کرد. افراد زیادی در کسب این میزبانی نقش داشتند. برای این رویداد ۶۰۰ پروژه ورزشی داشتیم که همه آنها را روز ۱۴ می به فیفا تحویل خواهیم داد.

موتکو که از پرسش یکی از خبرنگاران در مورد دوپینگ سازماندهی شده در ورزش روسیه سوال کرده بود بسیار عصبانی شد در این مورد گفت: هیچ برنامه سازماندهی شده ای برای دوپینگ وجود نداشته است. کمیته بین اللملی المپیک یک سازمان جهانی است و نمی تواند هر موضعی را به کشورها دیکته کند. ما تا آخر ایستاده ایم و نمی خواهیم اجازه بدهیم حیثیت مان با این مسائل لکه دار شود.

وی افزود: ما رئیس ضد دوپینگ را اخراج کردیم. بارها گفته ام و بازهم می گویم دولت روسیه و ما هیچ دخالتی در ورزش نداریم و فقط حمایت می کنیم از ورزشکاران و هیچ دخالتی در کار ورزش نمی کنیم. 

به گزارش “ورزش تایمز”، ویتالی موتکو که ۵۸ ساله است در حال حاضر معاون نخست وزیر ورسیه است و قبلا وزیر ورزش و جوانان و توریست روسیه بوده و ریاست باشگاه زنیت سن پترزبورگ و ریاست فدراسیون فوتبال روسیه را هم در کارنام دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *