یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

«مسی» در آستانه رسیدن به رکوردی جدید در بارسا


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم فوتبال بارسلونا در اولین دیدار رسمی‏‌اش در رقابت‎های فصل جدید به میدان خواهد رفت و این بازی برای مسی معنی خاصی دارد. او در این بازی می‎تواند کاپیتان بارسلونا باشد و احتمالا سی و سومین عنوانش با باشگاه کاتالانی را به دست آورد. اگر او به این رکورد دست پیدا کند بالاتر از آندرس اینیستایی قرار می‏‌گیرد که ۳۲ جام با بارسا کسب کرده و حالا در ویسل کوبه ژاپن بازی می‌کند.

در حال حاضر اینیستا و مسی رکوردهایی مشابه دارند، هر دو ۹ قهرمانی در لالیگا، ۶ قهرمانی در جام حذفی، ۴ قهرمانی در لیگ قهرمانان، ۳ قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها، ۳ قهرمانی سوپرکاپ یوفا و ۷ قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا کسب کرده‌‎اند. اولین قهرمانی مشترک این دو هم مربوط به فصل ۰۵-۲۰۰۴ و قهرمانی در لالیگا است.

حالا مسی با تبدیل شدن به بهترین در این زمینه تنها یک بازی فاصله دارد. اگر بارسا قهرمان شود تعداد عنوان‎‌های مسی با بارسا یکی بیشتر از اینیستا و ۶ عنوان بیشتر از پیکه و بوسکتس، دیگر هم‌تیمی‎هایش خواهد بود. پیش از این ژاوی هم بارسا ترک کرده و توانسته با این تیم ۲۵ عنوان کسب کند، پویول و والدس هم ۲۱ قهرمانی با این تیم دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *