سه شنبه , ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

فیفا فدراسیون فوتبال عراق را تعلیق نمی‌کند


به گزارش “ورزش تایمز”، صدور رای بازداشت دو عضو فدراسیون فوتبال عراق توسط دادگاه این کشور و ورود فیفا به این موضوع در دو روز گذشته به یکی از سوژه های اصلی ورزش عراق تبدیل شده است. عدنان درجال ستاره پیشین تیم ملی عراق قصد داشت برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کند که مسئولان فدراسیون نام او را از میان گزینه ها حذف و وی را به پنج سال دوری از فعالیت های فوتبالی محکوم کردند.

درجال هم ضمن شکایت به فیفا و دادگاه عالی ورزش، به دادگاهی در عراق شکایت کرد و حکم بازداشت دو عضو فدراسیون فوتبال عراق را گرفت.

این ستاره پیشین عراق در پاسخ به این سئوال که چطور تصمیم به بازداشت دو عضو فدراسیون عراق گرفته است؟ گفت: من هم گفته بودم که آرزو نمی کنم اوضاع به این حد برسد. بعضی از اعضای فدراسیون فوتبال وظایف خود را انجام می دهند ولی در این بحث یک کلاهبرداری صورت گرفت و من از انتخابات حذف شدم. مذاکراتی برای حل این مسئله با فدراسیون انجام دادیم تا از شکایتمان در دادگاه عالی ورزش چشم پوشی کنیم ولی موضع فدراسیون ما را مجبور به این کار کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا مذاکره اش با فدراسیون فوتبال عراق نتیجه ای در پی نداشت؟ تاکید کرد: اعضای فدراسیون فوتبال راهکارهایی پیشنهاد دادند اما من به دنبال منافع شخصی نیستم. خواهان استعفای دسته جمعی مسئولان فدراسیون و تشکیل یک شورای موقت برای فراهم کردن زمینه برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال شده ام.

ستاره پیشین تیم ملی عراق افزود: کار من با گرفتن حکم بازداشت دو عضو فدراسیون تمام نشده است. مسئله بزرگتر دستکاری و تغییر اساسنامه فدراسیون فوتبال است.

جستن میرام در خصوص دخالت وزارت ورزش عراق در این ماجرا گفت: از زحمات وزیر ممنون هستم. او مایل به پایان دادن پرونده است. بنده دوبار با مسئولان فدراسیون دیدار کردم ولی نیت صادقانه ای برای حل پرونده در آنها ندیدم. وزیر هم موافق استعفای دسته جمعی در فدراسیون و تشکیل شورای موقت است. این بهترین راه برای اصلاح مسیر فوتبالی عراق است.

وی در خصوص احتمال تعلیق فدراسیون فوتبال عراق توسط فیفا تصریح کرد: هیچ چیزی برای تهدید و تعلیق وجود ندارد. نامه ای که فیفا زده صرفا برای انجام تحقیقات است. فیفا می داند که پرونده ما در دادگاه عالی ورزش در جریان است.

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی فوتبال عراق در مرحله دوم مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ با کامبوج، ایران، هنگ کنگ و بحرین همگروه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *