جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

عملکرد درخشان ستاره آسیایی تاتنهام در لیگ جزیره


به گزارش “ورزش تایمز”، درخشش یک آسیایی در لیگ انگلیس برای آخرین بار در لیگ جزیره توسط پارک جی سونگ کره ای رقم خورده بود؛ بازیکنی که به خوبی با تیم الکس فرگوسن هماهنگ شده بود و توانسته بود تا با درخشش در این تیم مدیران یونایتد را متقاعد کند تا یک بازیکن آسیایی دیگر را هم به نام شینجی کاگاوا به تیم اضافه کنند. هرچند که این بازیکن موفق به تداوم درخشش ستاره کره ای نشده بود اما به هر صورت نمی‌توان از نقش پارک جی سونگ در تغیر ذهنیت مدیران یونایتد و حتی مدیران باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس، چشم پوشی کرد.

دیگر ستاره آسیایی که توانسته است در لیگ انگلیس بدرخشد، سون هیونگ مین کره ای است. مهاجمی که فوتبال خود را از همان ابتدا در تیم جوانان هامبورگ آغاز کرده است و پس از دو فصل حضور در این تیم، به تیم اصلی هامبورگ انتقال یافت و موفق شد تا در ۷۳ بازی ۲۰ گل به ثمر برساند.

درخشش «سون» در هامبورگ باعث شد تا بایر لورکوزن، دیگر تیم مطرح آلمانی برای خرید او اقدام کند. این بازیکن آسیایی آمار گلزنی خود را در لورکوزن بهبود داد و موفق شد تا در ۶۲ بازی ۲۱ گل بزند. این آمار نسبتاً خوب گلزنی در لیگ آلمان مدیران تاتنهام و پوچتینو سرمربی این تیم را متقاعد کرد تا «سون» را از لورکوزن به تیم خود بیاورند.

ستاره پیشین لورکوزن و هامبورگ اما در اولین فصل خود آمار ضعیفی را در تیم تاتنهام به ثبت کرد. این مهاجم کره ای در اولین فصل حضور خود در تاتنهام موفق شد تنها ۳ بار در لیگ انگلیس گلزنی کند. این آمار گلزنی به مرور در تاتنهام بهبود یافت تا اینکه در فصل جاری «سون» موفق شده است تا ۱۲ بار در لیگ جزیره گلزنی کند.

این بازیکن ۲۶ ساله به تازگی در بازی تاتنهام در لیگ قهرمانان هم موفق به ثبت عملکردی مناسب شد و با باز کردن دروازه منچسترسیتی گامی بلند را برای صعود تیم لندنی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *