پنجشنبه , ۲۵ بهمن ۱۳۹۷

شاهکار «فیرمینو» با یک چشم!/توخل باز هم از پس کلوپ بر نیامد!

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم فوتبال لیورپول شب گذشته ۲۷ شهریور ماه در ورزشگاه آنفیلد موفق شد با نتیجه ۳-۲ تیم پرقدرت و متمول پاریسن ژرمن را شکست دهد.

بازی با فشار وحشتناک  لیورپول آغاز شد. آن ها که در استادیوم خانگی خود بازی می‌کردند به کمک هواداران پرشور خود فشار خیلی زیادی را در دقایق اولیه بازی به تیم حریف وارد کردند.

این فشار به اندازه ای زیاد بود که لیورپول در ده دقیقه ابتدایی مسابقه موفق به زدن ۷ ضربه کرنر شد!

اما تیم فرانسوی خیلی در لاک دفاعی فرو نرفت و در ۲۵ دقیقه بعدی نیمه اول توانست مالکیت توپ و میدان را در اختیار بگیرد و خلق موقعیت کند.

بازی در میانه میدان و به آرامی در حال پیگیری بود که دنیل استوریج مهاجم انگلیسی لیورپول روی سانتر دیدنی رابرتسون موفق شد دروازه پاریس را باز کند تا لیورپول مزد بازی هجومی خود را بگیرد.

بعد از به ثمر رسیدن گل اول بازی باز هم این لیورپول بود که بازی را در دست گرفت و در درقیقه ۳۵ توسط جیمز میلنر و از روی نقطه پنالتی موفق به زدن گل دوم شد تا با خیالی راحت به ادامه بازی بپردازد.

اما این پایان کار در نیمه اول نبود و پاریسن ژرمن توسط دفاع راست بلژیکی خود توماس مونیه موفق به زدن گل اول شدند تا با امید بیشتری پا به نیمه دوم بازی بگذارند.

نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد. اما در ادامه باز هم این لیورپول بود که توپ و میدان را در دست گرفت و در دقیقه ۵۸ توانست توسط محمد صلاح به گل برسد اما خطای سادیو مانه روی آرئولا باعث شد تا داور این گل را مردود اعلام کند.

بازی به آرامی در حال پیگیری بود و لیورپولی ها که مطمئن از کسب سه امیتاز خانگی خود بودند ناگهان به شکل غیر منتظره و اتفاقی ای دروازه خود را باز شده دیدند.

روی اشتباه محمد صلاح که شب خیلی خوبی را هم سپری نکرده بود، امباپه توانست دروازه آلیسون بکر را باز کند تا لیورپولی ها که تا دقایقی پیش خود را پیروز میدان می‌دیدند به فکر زدن گل برتری باشند تا دو امتیاز خانگی را آن هم در استادیوم خانگی خود از دست ندهند.

یورگن کلوپ بلافاصله پس از اشتباه محمد صلاح در گلی که پاریسن ژرمن به ثمر رساند این ستاره مصری را از بازی بیرون آورد و ژردان شقیری را وارد زمین کرد تا حملات این تیم از جناح راست با شدت بیشتری انجام بگیرد.

تنها یک دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود که بابی فیرمینو ستاره برزیلی لیورپول که به دلیل مصدومیت روی نیکمت نشسته بود و در نیمه دوم به بازی آمد، در محوطه جریمه با یک سرتوپ زیبا مارکینویش دفاع وسط برزیلی پاریس را دریبل بزند و توپ را در درون دروازه آرئولا قرار دهد تا این شاگردان یورگن کلوپ باشند که فاتح این نبرد جذاب و تماشایی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *