جمعه , ۱ مرداد ۱۴۰۰

دیدارهای فوتبال المپیک توکیو هم بدون تماشاگر برگزار می‌شود


به گزارش “ورزش تایمز”، پیش از این مقامات برگزارکننده سی و دومین دوره بازی های المپیک در مورد حضور حداکثر ۱۰ هزار تماشاگر داخلی در محل برگزاری این بازی ها به توافق رسیده بودند اما به دنبال اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت ژاپن، این تصمیم تغییر کرده است.

بر این اساس و طبق اعلام جدید برگزارکنندگان المپیک، این دوره بازی ها در توکیو و مناطق همسایه مانند Saitama ، Chiba و Kanagawa بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

این تصمیم البته در ابتدا شامل جزیره هوکایدو نمی شد طوریکه قرار بود رقابت های فوتبال در این منطقه طبق تصمیم قبلی با حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت سالن (حداکثر ۱۰ هزار تماشاگر) برگزار شود اما برنامه برگزارکنندگان المپیک در مورد این رقابت ها هم تغییر کره است.

بنا به اعلام سایت kyodo news، «نائومیچی سوزوکی» فرماندار هوکایدو درخواست کرده مسابقات فوتبال در این منطقه هم بدون تماشاگر برگزار شود. وی به خبرنگاران اینگونه اعلام کرده که برگزارکنندگان پس از گفتگو با مقامات هوکایدو تصمیم قبلی خود را مبنی بر اجازه تماشاگران در محل دیدارهای فوتبال را تغییر داده اند.

قرار است از ۲۲ آگوست شرایط اضطراری در توکیو اعمال شود و دلیل اتخاذ این تصمیم جدید هم جلوگیری از تردد و جابه جایی مردم میان هوکایدو توکیو است.

هوکایدو همچنین محل برگزاری رقابت های ماراتن و پیاده روی است. پیش از این عنوان از طرف مسئولان برگزاری بازی ها اینگونه عنوان شده بود که مردم در جریان برگزاری این رویدادها از تجمع در طول مسیرها خوددداری کنند.

استانهای میاگی ، فوکوشیما و شیزوکا جزو مناطقی هستند که تماشاگران ژاپنی در طول برگزاری المپیک اجازه حضور در آنها را دارند.

سی و دومین دوره بازی های المپیک طی روزهال اول تا ۱۷ مردادماه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *