سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

دعوت «نویر» به تیم ملی آلمان اشتباه است


به گزارش “ورزش تایمز”، شمارش معکوس برای آغاز بازی‎های جام جهانی آغاز شده و کمتر از یک ماه تا بزرگ‏ترین تورنمنت فوتبالی دنیا باقی مانده است. ۳۲ تیم قرار است در روسیه حاضر شوند که این تیم‎ها در حال اعلام ترکیب‌هایشان برای این مسابقات هستند.

اما درباره ترکیب تیم ملی فوتبال آلمان نکته‎ای وجود دارد که باید به آن اشاره کرد و آن هم درباره دروازه‎بان این تیم است. مانوئل نویر آخرین بار ۲۴۱ روز قبل در زمین بازی حاضر شده است. این دروازه‎بان ۳۲ ساله که بسیاری او را بهترین دروازه‏‌بان دنیا می‌دانند در ۵ سال اخیر ۴ بار در ترکیب تیم منتخب فیفا بوده است، اما با همه این شرایط اگر یوآخیم لوو او را به ترکیب تیمش دعوت کند ریسک بزرگی کرده است. این موضوعی است که مطبوعات آلمانی به آن پرداخته اند.

روی کاغذ نویر اگر در جام جهانی حاضر باشد بدون شک می‌‏تواند یکی از بهترین دروازه‏‌بانان تورنمنت شود. اما در زمین بازی او احتمالا نمی‎تواند همان دروازه‏‌بان گذشته باشد. آن هم در حالی که آلمان به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی‌‏اش است. شاید به راحتی بتوان گفت دروازه‏‌بانانی مانند مارک آندره تراشتگن، کوین ترپ و برند لنو مستحق‏ تر از او برای ایستادن در چارچوب دروازه تیم آلمان هستند.

در فصل ۱۸-۲۰۱۷ نویر تقریبا ۳۶۰ دقیقه در زمین بازی حاضر بود و این یعنی او کل فصل را از دست داده است. مصدومیت او باعث شد که این دروازه‏‌بان حتی ۵ بازی اخیر فصل گذشته را هم از دست بدهد.

اما صحبت از بازگشت این دروازه‏‌بان است و گفته می‎شد اگر بایرن مونیخ به فینال لیگ قهرمانان برسد او می‌‏تواند برای این بازی در دروازه تیمش بایستد. هرچند اگر لوو او را به ترکیب تیم ملی دعوت کند اشتباه بزرگی کرده و حق دروازه‌‏بانان دیگر را نادیده گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *