شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

جدایی «کریس» از رئال و تاثیرش بر فوتبال اسپانیا


به گزارش “ورزش تایمز”، در طول ۹ سال اخیر لالیگا صحنه مبارزه و دوئل بین دو بازیکن برتر دنیا یعنی کریستیانو رونالدو و لیونل مسی بوده است. یک جنگ، جنگی فوتبالی که برنده آن را شاید بتوان تیم فوتبال بارسلونا دانست.

آبی و اناری‌ها ۶ بار قهرمان لیگ شدند و رئال مادرید ۲ بار. دو بازیکن برتر دنیا که هر یک در یکی از این تیم‌ها حضور داشتند توجه همه هواداران فوتبال را به خود جلب کرده بودند، همه توپ‌ طلاهای فیفا در این سال‌ها را بردند و به هیچ کس اجازه نزدیک شدن به آن‌ها را هم ندادند.

فوتبال اسپانیا بدون شک یکی از طرف‌هایی بود که از این جنگ بهره زیادی برد، جنگی که حالا تمام شده است. به این دلیل که ستاره پرتغالی ترجیح داد باقی دوران فوتبالی‎اش را در یوونتوس و لیگ ایتالیا ادامه دهد. حالا مسی رقیبی ندارد و بدون شک سلطان لالیگا خواهد بود. بهترین بازیکن بعد از او حتی اگر آنتون گریزمن باشد هم حتی نمی‌‏تواند سطحی نزدیک به مسی داشته باشد. هیچ یک از خریدهای جدید لیگ هم هم‎سطح او نیستند.

پیش از این دیده بودیم که ال‎کلاسیکو بعد از جدایی پپ گواردیولا و مورینیو از تیم‎های بارسا و رئال تا حدودی جذابیتش را از دست داده بود، این بار هم مطمئنا جدایی رونالدو روی این دیدار کلاسیک تاثیر خواهد گذاشت. مادرید با رونالدو باعث شده بود بارسلونا و مسی عملکرد بهتری داشته باشند و بارسلونا و مسی هم روی عملکرد رئال تاثیر گذاشته بودند. حالا بدون شک بدون حضور یکی از این ستاره‌ها در یکی از تیم‌‎ها باید منتظر افت سطح فوتبال اسپانیا و ال‎کلاسیکو و لالیگا باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *