جمعه , ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

اینفانتینو: می‌خواهیم بهترین جام‌جهانی را برگزار کنیم


به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به روسیه، جیانی اینفانتینو که ساعاتی قبل از برگزاری مراسم قرعه کشی جام جهانی در نشست خبری با نمایندگان رسانه های مختلف جهان شرکت کرده بود در ابتدای این نشست گفت: از آنجایی که اولین بار است به عنوان رئیس فیفا جام جهانی را برگزار می کنم خودم هیجان بسیار زیادی دارم.

وی افزود: درست است که در یوفا و جاهای دیگر نمونه این مراسم را برگزار کرده ام اما اینجا جام جهانی است و می دانم که کشورهای زیادی این مراسم را می بینند. خودم هم با دقت این مراسم را می بینم. خصوصا اجرای «گری» را می بینم تا از او انتقاد کنم چرا که در مراسمی که ما برگزار کردیم او از ما انتقاد کرد!

اینفانتینو ادامه داد: ما می خواهیم بهترین جام جهانی را برگزار کنیم. فوتبال یک پدیده جادویی است. جام جهانی نه تنها بزرگترین رویداد در ورزشی است بلکه از نظر من بزرگترین رویداد جهان است و قدرت های دنیا می توانند به مردمشان بگویند که چقدر قوی هستند.

اینفانتینو در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی در برزیل افتاد که می خواهید برای شما درس شود و در روسیه تکرار نشود گفت: خواهید دید که در روسیه همه چیز عالی خواهد بود البته اتفاقاتی که در برزیل افتاد بد نبود و خوب بوده است با این حال شرایط اینجا با برزیل فرق می کند و همه می خواهند بهترین جام جهانی را داشته باشند.

رئیس فیفا که در این نشست خبری با سوالات متعددی در مورد فسا در فوتبال مواجه شده بود گفت: باید کاری کنیم که دیگر فساد در فوتبال اتفاق نیفتاد با این حال نمی توانیم بگوییم به طور کامل جلوی فساد را می گیریم اما تلاشمان را می کنیم.وی افزود:  ما باید در داخل فیفا دوپینگ را کنترل کنیم که هر سال این کار دارد می شود. از الان هم نباید در مورد جام جهانی پیش داوری کرد. باید صبر کنیم رویداد برگزار شود و بعد در مورد آن قضاوت کنیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *