شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۹

فهرست جدید مواد ممنوعه دوپینگ در سال ۲۰۲۱

فهرست جدید مواد ممنوعه دوپینگ در سال ۲۰۲۱

از ۱۲ دی، ورزشکاران سراسر جهان باید بر اساس جدیدترین فهرست مواد و داروهای ممنوعه، نسبت به عدم استفاده از این مواد یا روش‌های ممنوعه اقدام کنند و در غیر این صورت، مصداق ورزشکار دوپینگی به شمار می‌روند.

به گزارش “ورزش تایمز”، لیست ممنوعه بخشی اجباری از استانداردهای بین المللی برنامه جهانی مبارزه با دوپینگ است. این لیست هر سال پس از مشورت های گسترده انجام شده توسط وادا به روز رسانی می شود و از ابتدای ژانویه ۲۰۲۱ قابل اجراست و لیست مواد و روش های ممنوعه سال ۲۰۲۱ میلادی که از سوی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) مشخص شده از ۱۲ دی ماه سال جاری لازم الاجراست.

مواد ممنوعه در زمان مسابقه، برای رشته هایی که توسط آژانس جهانی مشخص شده، دوره حین مسابقه دوره ای است که از نیمه شب روز قبل از مسابقه (ساعت ۱۱:۵۹ نیمه شب روز قبل از مسابقه) آغاز شده تا پایان مسابقه و اتمام فرآیند جمع آوری نمونه های پس از آن مسابقه ادامه خواهد داشت.

همچنین مواد ممنوعه در همه زمان ها، موادی هستند که استفاده از آن مواد یا روش های ممنوعه در حین مسابقات یا خارج مسابقات ممنوع است.

برای مشاهده متن کامل لیست داروها و روش های ممنوعه سال ۲۰۲۱ میلادی بر اساس آئین نامه آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ که از ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹ در سراسر دنیا، لازم الاجراست اینجا کلیک کنید.

همچنین به منظور آگاه شدن جامعه ورزش از قوانین مبارزه با دوپینگ، برای مشاهده مجموعه قوانین ایران نادو که به تایید وادا نیز رسیده است، اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *