جمعه , ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

تغییر شکل‌های اندام‌های فوقانی و تحتانی شامل چیست؟

“ورزش تایمز”/لرستان یک دکترای تربیت بدنی می‌گوید: تغییر شکل‌های اندام‌های فوقانی و تحتانی شامل حدوداً ۱۰ مورد است.

‌مصطفی بهرامی در گفت‌وگو با “ورزش تایمز”، اظهار کرد: یکی از مهمترین حیطه‌های تربیت بدنی، حرکات اصلاحی است.

وی ادامه داد: پیشگیری و اصلاح تغییر شکل‌های جسمانی را که در اثر فقر حرکتی، عادات نامناسب رفتاری شامل ایستادن، نشستن، خوابیدن و راه رفتن و همچنین طریقه نگهداری وضعیت بدن و غیره به وجود می‌آید، مهمترین هدف حرکات اصلاحی است.

بهرامی تاکید کرد: وظیفه مربیان تربیت بدنی است که دانش خود را به صورت کاربردی در سطح جامعه به ویژه در محیط‌های آموزشی عرضه کرده و درصدد آموزش، پیشگیری، اصلاح انحرافات اسکلتی- عضلانی دانش‌آموزان برآیند.

این دکترای تربیت بدنی یادآور شد: البته براساس همین امر نیز تحقیقات متعددی در سطح کشور انجام گرفته و وضعیت بدنی افراد مورد تحقیق را به روشنی ترسیم کرده و برای اصلاح افراد ناهنجار آنان را به مراکز حرکات اصلاحی که در بسیاری از استان‌ها تاسیس شده هدایت و در نتیجه تا حدود زیادی در رفع و اصلاح آنها برآمده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تغییر شکل‌های اندام‌های فوقانی و تحتانی شامل افتادگی سر به جلو، گردی پشت، گودی کمر، کجی ستون فقرات، افتادگی شانه به سمت راست یا چپ، پای پرانتزی، پای ضربدری، کف پای صاف، کف پای گود و شست کج است.

بهرامی تاکید کرد: پس از تشخیص این عوارض در بین دانش‌آموزان باید بلافاصله با استفاده از راهکارهای آموزشی  برای رفع آن اقدام کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *