سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

برگزاری نخستین دوره بدنسازی کودکان برای مربیان ملی و باشگاهی

ریس انجمن بدنسازی ایران از برگزاری نخستین دوره بدنسازی ویژه کودکان برای مربیان ملی و باشگاهی در آذرماه خبر داد.

دکتر مرتضی بهرامی نژاد در گفت‌وگو با “ورزش تایمز”، افزود: نخستین دوره بدنسازی ویژه کودکان برای مربیان تیم‌های ملی و باشگاهی اواخر آذر به مدت ۴ روز با حضور اساتید مجرب این رشته به صورت تئوری در تهران برگزار خواهد شد. تلاش بر این است که در این دوره آموزشی مربیان را با نحوه طراحی تمرین در رشته‌های مختلف ورزشی کودکان آشنا کنیم تا در این دوره آموزشی مربیان به این مساله واقف شوند که چه نوع تمرینات بدنسازی برای کودکان مجاز است و اولویت‌های مهم در بدنسازی کودکان چه نوع تمریناتی هستند.

وی گفت: آنچه در بدنسازی کودکان اهمیت دارد این است که مربیان باید براساس نیاز کودکان به آنها برنامه تمرینی بدهد و طراحی تمرین آنها باید به گونه‌ای باشد که دچار آسیب نشوند و متناسب با سن آنها تمرینات طراحی شده باشد.

بهرامی نژاد تصریح کرد: زمانی که کودک ورزشی را آغاز می‌کند و به صورت حرفه ای می‌خواهد آن را دنبال کند، مربیان باید برحسب نیاز کودک برنامه تمرینی بدنسازی او را طراحی کند. به عنوان مثال اگر کودکی با انجام تمرینات بدنسازی به دنبال تقویت عضلات است، مربیان باید شکل تمرینات بدنسازی را مطابق این نیاز کودک طراحی کند و یا اگر کار قدرتی یا استقامتی انجام می‌دهد برنامه تمرینی او با برنامه تمرینی قبل متفاوت است. بنابراین در این دوره آموزشی تلاش ما بر این است که به مربیان این مساله را تاکید کنیم که باید براساس نیاز و شرایط بدنی کودک برنامه تمرینی او را طراحی کند تا دچار آسیب نشود. 

رییس انجمن بدنسازی ایران در پایان خاطرنشان کرد: هدف ما با برگزاری این دوره آموزشی این است تا بتوانیم به مربیان تیم‌های ملی و باشگاهی این مساله را گوشزد کنیم که شیوه تمرینات متناسب با رشته‌ورزشی که فعالیت می‌کنند، باید برحسب نیاز آنها باشد و بعد از شناسایی اولویت‌ها متوجه شوند چه نوع تمریناتی را در دستور کار خود قرار دهند تا نیاز کودک را مرتفع کند. 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *