سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷

ارائه خدمات ویژه علوم ورزشی به افراد دارای کم‌ توانی ذهنی

مرکز مشاوره و پایش سلامت پژوهشگاه علوم ورزشی به افراد دارای کم‌توانی ذهنی مشاوره روانشناسی ارایه می‌دهد.

به گزارش “ورزش تایمز”، مرکز مشاوره و پایش سلامت پژوهشگاه علوم ورزشی علاوه بر ارائه خدمات به همه اقشار جامعه، به افراد دارای کم ‌توانی ذهنی نیز خدمت ویژه ای ارائه می‌کند. در همین راستا بخشی از فعالیت‌های این مرکز با نظارت دکترعلی کاشی متخصص توان‌بخشی ورزشی به مشاوره ورزشی برای افراد دارای کم‌توانی، پایش سلامت و تجویز برنامه تمرینی برای آن‌ها می‌پردازد.

گروه‌های مخاطب که می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند افراد دارای کم‌توانی ذهنی، افراد دارای سندرم داون، افراد دارای اختلال طیف اوتیسم، افراد دارای نقص توجه، بیش فعالی و افراد دارای اختلال هماهنگی رشدی هستند.

از نکات مهم این مرکز استفاده از بزرگ‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه‌های علوم ورزشی است که در این آزمایشگاه امکان سنجش متغیرهای متعدد رشد و یادگیری حرکتی، فیزیولوژیک، روان‌شناختی، بیومکانیکی و … می‌باشد.

در این بخش تجویز برنامه تمرینی برای افراد گروه‌های خاص از جمله افراد دارای کم ‌توانی ذهنی، اوتیسم، سندرم داون، نقص توجه، بیش فعالی و افراد دارای اختلالات هماهنگی رشدی انجام ‌شده و در خصوص ارایه برنامه تمرینی به این افراد مشاوره داده می‌شود. همچنین در بخش آزمایشگاه اقدام به پایش سلامت و ارائه کارنامه تندرستی برای این افراد انجام می‌شود.

روند ارایه خدمات این مرکز شامل؛ تعیین وقت قبلی و ویزیت متخصص، ارزیابی اولیه وضعیت بدنی، طراحی برنامه توسط متخصص، آغاز فعالیت بدنی و شرکت در جلسات تمرینی، آموزش‌های عمومی ضمن دوره و پایش دوره‌ای وضعیت بدنی و بررسی روند تغییرات.

این مرکز در پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی آماده ارایه خدمات به افراد دارای کم‌توان ذهنی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *