چهارشنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۸

اجرای ۱۱ پروژه فناوری ورزشی در سال آینده توسط پژوهشگاه علوم ورزشی

معاونت فناوری ورزشی پژوهشگاه علوم ورزشی از اجرای ۱۱ پروژه فناوری ورزشی در سال آینده خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه‌ها به دنبال تجاری‌سازی و درآمدزایی برای پژوهشگاه علوم ورزشی هستیم.

دکتر محمد شریعت‌زاده در گفت وگو با “ورزش تایمز”، افزود: در سال ۹۷ شورای مرکز نوآوری پژوهشگاه علوم ورزشی اقدامات اولیه انجام ۱۱ پروژه فناوری ورزشی در خصوص استارت‌آپ‌ها، هسته‌های فناوری و دانش‌بنیان را با هدف تجاری‌سازی و درآمدزایی در دستور کار خود قرار داد که در سال آینده نمونه اولیه این پروژه‌ها به مرحله اجرا درخواهد آمد که البته سعی کردیم در اجرای این پروژه‌ها شرایط اقتصادی و نیاز ورزش کشور را نیز در نظر بگیریم.

وی از مهم‌ترین این پروژها به توپ انداز فوتبال مورد نیاز باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال، پنجه کربنی مورد نیاز برای دویدن افراد معلول، دستگاه توانبخشی و بازتوانی مچ پا برای افرادی که دچار آسیب‌دیدگی مچ پا هستند، پرچم ویبره برای کمک به کمک‌داوران فوتبال، دستگاه آنالیز حرکت بدن بدون نیاز به دوربین اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها از سال آینده برای اجرا وارد بازار می‌شوند که در امر تجاری‌سازی و درآمدزایی پژوهشگاه نقش بسزایی خواهند داشت.

شریعت‌زاده اضافه کرد: امیدواریم با تجاری‌سازی این محصولات ورزشی بتوانیم تا حدودی هزینه‌های مربوط به مرکز نوآوری فناوری‌های پژوهشگاه را پرداخت کنیم و با فروش این محصولات بتوانیم از نظر بودجه خودکفا شویم.

معاون فناوری ورزشی پژوهشگاه علوم ورزشی همچنین از عقد تفاهمنامه مرکز نوآوری‌های فناوری‌های ورزشی ایران با مرکز نوآوری‌های فناوری‌های ورزشی ماکروسافت در مادرید اسپانیا خبر داد و افزود: با امضای این تفاهم‌نامه شرایط خوبی برای ما ایجاد می‌شود تا محصولات و فناوری‌های ورزشی خود را که از ویژگی‌های کمی و کیفی خوبی برخوردارند در مادرید اسپانیا به معرض نمایش بگذاریم و درآمدزایی کنیم.

وی در پایان پیرامون این پرسش که چقدر در اجرای این استارت آپ‌ها با مشکل اعتباری مواجه هستید، تصریح کرد: مشکل اعتباری که همیشه وجود دارد اما ما سعی می‌کنیم با تجاری‌سازی این محصولات کمبود بودجه خود را مرتفع کنیم تا در اجرای پروژه‌ها با مشکل روبرو نشویم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *