پنجشنبه , ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

آب درمانی یکی از بهترین روش های درمانی برای بیماران دارای التهاب مفصلی


دکتر داوودی با اشاره به اینکه بیماری های مفصلی یکی از شایع ترین بیماری ها در جهان می باشند گفت:آب درمانی یکی از بهترین شیوه های درمان برای این بیماران است.

به گزارش دفتر استان فارس پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، عضو هیات رئیسه هیات پزشکی ورزشی فارس بیان کرد:بیماری های مفصلی در صورت درمان نشدن باعث فقر حرکتی، اختلال در راه رفتن، کاهش کیفیت زندگی و در نهایت تحت تاثیر قرار گرفتن شرایط زندگی می شوند.

وی افزود:دردمفصل، خشکی مفصل و خستگی مفرط از جمله نشانه های بیماری های مفصلی می باشد که در صورت بروز چنین نشانه هایی باید سریعا برای درمان آن اقدام کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد:آب درمانی یکی از بهترین شیوه های درمان بیماری های مفصلی می باشد که دمای ۳۲ تا ۳۳ درجه آن در استخر باعث کاهش التهاب عضلات، بالارفتن آستانه درد، راحتی در انجام حرکات ورزشی و در نهایت افزایش دامنه حرکتی عضلات می شود.

دکتر داوودی اظهار داشت:آب درمانی برای مبتلایان به آرتروز که تعداد آنان نیز زیاد است بسیار مناسب می باشد که همراه با پیاده روی و حرکات ورزشی بسیار مفید است.

عضو هیات رئیسه هیات پزشکی ورزشی فارس گفت:این بیماران باید توجه داشته باشند که ورزش هایی که همراه با پرش می باشد برای آنان مناسب نیست چراکه باعث فشار ناگهانی به مفصل و عوارض بیشتر خواهند شد.

وی گفت:وقتی مفصل ما که متشکل از ربات، تاندون و عضلات نگهدارنده هست را با ورزش فعال و تقویت کنیم هم از سلامتی بهره خواهیم برد و هم کیفیت زندگی خود را افزایش می دهیم.

دکتر داوودی تاکید کرد:بیماران باید توجه داشته باشند که انجام حرکات ورزشی و آب درمانی باید با مشورت متخصص مربوط انجام شود و این حرکات پس از تشخیص پزشک انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *