چهارشنبه , ۷ خرداد ۱۳۹۹

۹۸ سال بدون استخرِ شنا و واترپلو/ «کرونا» شناگران را زمین‌گیر کرد


به گزارش “ورزش تایمز”، شنای و واترپلو ایران در سال ۹۸ یکی از بدشانس‌ترین سال‌های خود را پشت سر گذاشت. درب استخر آزادی در ابتدا و انتهای سال هر بار بنا بر دلایلی بر روی شناگران بسته شد که در هر صورت به ضرر ملی پوشان بود.

نخستین بار، ابتدای سال ۹۸ به دلیل اختلاف فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با سازمان تجهیز و توسعه استخر آزادی که بیش از سه دهه در اختیار شنا بود به فدراسیون نجات غریق واگذار شد. واگذاری استخر آزادی و بلاتکلیفی ملی پوشان شنا، شیرجه و واترپلو صدای زیادی در رسانه ایجاد کرد چرا که ملی پوشان سه رشته خود را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو مهیا می‌کردند. استخر از ابتدایی ترین امکانات لازم برای آماده سازی ملی پوشان بود.

در نهایت پس از پایان اختلافات و فشار رسانه ای استخر آزادی بار دیگر در اختیار فدراسیون شنا قرار گرفت تا ملی پوشان خود را برای حضور در رویدادهای انتخابی المپیک مهیا کنند. تیم ملی شنا پس از ایجاد وقفه تمرینات خود را از سر گرفت. بنابر ادعای مدیر فنی تیم‌های ملی شنا، ملی پوشان شانس زیادی برای کسب سهمیه داشتند و امسال هیچ شناگری حق ندارد به وایلد کارت فکر کند.
تیم ملی واترپلو نیز با توجه به کسب مدال برنز در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و شکست تیم قدرتمند چین در مسابقات شانس زیادی برای کسب سهمیه برای خود قائل بود.

اما شیوع ویروس کرونا در جهان به یکباره تمام برنامه‌ها و آرزوهای تیم‌های شنا و واترپلو ایران را نقش بر آب کرد. با توجه به شیوع ویروس در ابتدا مسابقات کسب سهمیه انتخابی المپیک واترپلو لغو شد و تکلیف نماینده آسیا برای حضور در المپیک نامعلوم باقی ماند.

در ادامه نیز تمامی استخرها از جمله استخر آزادی برای حفظ سلامتی شناگران تعطیل شد تا پایان سال ۹۸ نیز همانند ابتدای سال با تعطیلی استخر ها رقم بخورد. بسته شدن استخرها بدون شک ضربه بزرگی بر پیکره شنا خواهد بود و باید منتظر ماند و دید در سال ۹۹ چه اتفاقی پیش خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *