جمعه , ۲۰ تیر ۱۳۹۹

۴۹ درصد جمعیت کشور فعالیت ورزشی انجام نمی دهند


عبدالحمید احمدی در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه سه هزار خانه ورزش روستایی با هدف ترویج تربیت‌بدنی در روستاهای کشور، تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: روستانشینان از ظرفیت‌های ورزشی ارزشمندی برخوردار هستند.

احمدی با بیان اینکه ۴۹ درصد جمعیت کشور فعالیت ورزشی انجام نمی دهند، ادامه داد: برای افزایش ۵۱ درصد مشارکت کننده در برنامه‌های ورزشی به ۷۵ درصد، تلاش می کنیم.

وی با اشاره به اینکه تجهیز روستاها به امکانات ورزشی علاوه بر بهبود سلامت جامعه و ترویج بازی‌های بومی و محلی، در کشف و شکوفایی استعدادهای جدید موثر است، گفت: مسابقات جام خوشه چین با مشارکت یک میلیون و ۵۰۰ هزار روستایی در استان‌های مختلف کشور در حال برگزاری است و در دهه فجر امسال، مرحله ملی آن نیز برگزار خواهد شد.

احمدی با تاکید بر اینکه باید همراه با ورزش قهرمانی به ورزش همگانی در کشور اهمیت داده شود و در این راستا به توجه رسانه‌ها، نخبگان جامعه، مدارس و دانشگاه‌ها نیاز داریم، اظهار کرد: در عصر ماشینی کنونی که همه دچار کم تحرکی هستند، همگانی شدن ورزش و شرکت در ورزش‌های همگانی ضرورتی اجتناب ناپذیر برای سلامت تن و روان است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، تصریح کرد: توسعه ورزش‌های همگانی نقش پررنگی در ارتقای شاخص‌های اجتماعی و فرهنگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *