دوشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

گزارش وضعیت کاروان ورزش در المپیک و پارالمپیک به معاون رئیس جمهور


به گزارش “ورزش تایمز”، نشست مشترک وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک با روسای فدراسیون های ورزشی امروز دوشنبه با حضور محمدباقر نوبخت در هتل المپیک برگزار شد.

صالحی امیری: ورزش در وفاق کامل قرار دارد
در جریان این نشست سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک گفت: ما شهادت می دهیم مجموعه وزارت ورزش و مدیران آن تمام تلاش و هدف گذرای خود را برای اعتلای ورزش ایران گذاشتند. می توانیم امروز ادعا کنیم ورزش ایران یعنی وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیونها و همه نهادهای ورزشی در وفاق کامل هستند.

صالحی امیری با تقدیر از نوبخت و حضورش در مراسم امروز خاطرنشان کرد: در سازمان برنامه و بودجه به روی ورزش باز بوده است، امروز اگر ما موفقیتی کسب کردیم محصول سه عنصر وزارت ورزش، فدراسیونها و در راس آن حمایت سازمان برنامه و بودجه است.

درخواست دبیرکل کمیته پارالمپیک برای کمک مالی دولت
در ادامه محمد تابع دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک گزارشی از وضعیت این کمیته و کاروان اعزامی به بازی های پارالمپیک از حیث تعداد سهمیه های کسب شده و آماده سازی ورزشکارانش ارائه داد.

وی خطاب به نوبخت خواستار نگاه حمایتی دولت به پارالمپیک شد و این درخواست را مطرح کرد که با توجه به در پیش بودن بازی های پارالمپیک، پرداخت بودجه کمیته ملی پارالمپیک تسریع شده و دولت در تامین هزینه تهیه بلیت برای اعزام کاروان و همچنین تامین تجهیزات وارداتی ورزشکاران هم حمایت لازم را داشته باشد.

سجادی: سهمیه های توکیو از ٦٤ سهمیه عبور می می کند
بخشی از نشست امروز به ارائه گزارش وضعیت کاروان المپیک توسط نصرالله سجادی اختصاص داشت.

وی گفت: امروز اعلام می‌کنیم با توجه به مجموعه شرایط کشور با آمادگی کامل در المپیک شرکت خواهیم کرد. کسب مدال در المپیک سخت است و هر مدال در المپیک ارزش چند برابری نسبت به سایر مسابقات دارد. همین کسب سهمیه و حضور در المپیک افتخار برزگی است.

سجادی با اشاره به تعداد سهمیه های هر رشته گفت: پیش‌بینی داریم در تعداد ورزشکاران تعداد ۶۴ نفر را پشت سر بگذاریم.

رامین طباطبایی: دغدغه ام سالن ویژه برای بسکتبال است 
رئیس فدراسیون بسکتبال در این نشست با بیان اینکه مجلس توجه خوبی به فدراسیون ها دارد ولی نتوانسته بودجه مورد نظر را تامین کند، گفت: روزی که آمدیم دلار ۳۷۰۰ بوده ولی الان دلار چندین برابر شده در حالی که بودجه فدراسیون ها به این اندازه رشد نداشته است.

وی با بیان اینکه واهمه دارم اگر در المپیک آینده نگرش‌ها به اعتبارات و زیر ساخت‌ها عوض نشود از نظر تکنولوژی و زیر ساخت عقب خواهیم افتاد، تاکید کرد:  این موضوع نوید روزهای خوبی برای ورزش کشور و بسکتبال نخواهد بود.

طباطبایی تاکید کرد: دغدغه من این است که سالنی را به بسکتبال اضافه کنیم تا وضعیت بهتری برای این رشته ایجاد شود.

مقایسه شرایط امروز ورزشکاران با دوره جنگ توسط علی دادگر
علی دادگر رئیس فدراسبون تیراندازی هم در این با یادآوری افزایش چندبرابر قیمت دلار و ارز در سال های اخیر گفت: به یاد داریم در جنگ تحمیلی ما با حداقل امکانات با دشمنان جنگیدیم و پیروز شدیم و امروز نیز ورزشکارانمان با کمترین امکانات خود را آماده رقابت با حریفان می کنند.

وی گفت: نسبت در ادوار گذشته المپیک در این دوره بهترین کسب سهمیه را داشتیم و موفق به کسب ۶ سهمیه شدیم که بیشترین میزان سهمیه تیراندازی است.

حسن طباطبایی: امیدواریم سهمیه های کاراته از ٤ بیشتر شود
رییس فدراسیون کاراته در این نشست با اشاره پیشینه کاراته در مسابقات آسیایی و جهانی گفت: کاراته ایران ظرفیت خوبی دارد، همین ظرفیت کمک کرد در هر دو بخش مردان و بانوان صاحب دو سهمیه شده و مجموعا ٤ سهمیه المپیک داشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد که نمایندگان ایران در توکیو صاحب مدال شوند. طباطبایی تاکید کرد: برای حضور در المپیک، کاراته کاران کاران ایران در مجموع در ٢٠ رویداد شرکت کردند، آخرین رویداد هم نیمه دوم خرداد برگزار می شود و امیدواریم در این مسابقات هم سهمیه جدیدی بگیریم.

رییس فدراسیون کاراته همچنین خاطرنشان کرد: کاراته ایران بعد از ژاپن که از امتیاز میزبانی برخوردار است، بیشترین سهمیه کاراته را در اختیار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *