دوشنبه , ۷ مهر ۱۳۹۹

کیومرث هاشمی: کیفیت حرف اول را در اعزام کاروان به اندونزی می زند


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی در حاشیه جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی گفت: اولویت اول ما در این جلسات که دو هفته یکبار برگزار می شود بررسی رشته های ورزشی است که ابهاماتی برای اعزام آنها به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا وجود دارد تا پس از شنیدن توضیحات مربوط به هر رشته جمع بندی اعزام، عدم اعزام و تعداد نفرات آنها انجام شود.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: در کنار موارد فوق رشته هایی که اعزامشان به بازی های آسیایی قطعی شده جلسات هماهنگی آنها در کمیته ملی المپیک در راستای سیاست های ستاد با حضور مدیران وزارت ورزش برگزار می شود که جلسات ۱۱ رشته ورزشی برگزار شده و بقیه رشته ها در دستور کار است.

هاشمی با تاکید به تعامل بین کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون ها ادامه داد: دغدغه های مسائل مالی فدراسیون ها امروز مطرح و جمع بندی در خصوص آن انجام شد. مبنای تخصیص مالی به رشته ها چه در وزارت ورزش و چه در کمیته ملی المپیک بر اساس بازی های آسیایی جاکارتا، بازی های کسب سهمیه المپیک نوجوانان در آرژانتین، و کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

رییس کمیته ملی المپیک گفت: از اواخر ماه آینده ثبت نام اولیه رشته ها در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ با چندین برابر ظرفیت شروع می شود و نمایندگان ما هم از محل بازی ها بازدید خواهند کرد. بازی ها در ۳ محل برگزار می شود که یکی از آنها در ۷۰۰ کیلومتری جاکارتا است و ما عملا باید ۳ کاروان را پوشش دهیم. از جهتی نگران میزبانی اندونزی هم هستیم که به لحاظ زیرساختی و مدیریتی قطعا نمی توانند مثل چین و کره جنوبی عمل کنند.

وی در خصوص اعزام در رشته هایی که برای اولین بار وارد بازی های آسیایی شده اند گفت: در این خصوص بر اساس سیاست های ستاد و بحث های تخصصی فدراسیون ها عمل می کنیم. با توجه به محدودیت ها کیفیت حرف اول را در اعزام ها می زند هرچند در بخش بانوان سیاسیت های حمایتی هم داریم.

هاشمی در پایان تاکید کرد: تمام فدراسیون ها در حال تلاش مضاعف برای نتیجه گیری در این بازی ها هستند و امیدواریم با هدایت و نظارت مجموعه وزارت ورزش و جوانان و ستاد عالی بازی های آسیایی بهترین عملکرد ممکن را در جاکارتا داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *