یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

کیهانی در دوی ۵۰۰۰ متر چهارم شد


به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از اندونزی، حسین کیهانی در فینال دوی ۵۰۰۰ متر مردان در کنار نمایندگان هند، قرقیزستان، قطر، تیمور شرقی، ویتنام، بحرین، اندونزی، یمن، عربستان، مغولستان و تایلند مسابقه خود را شروع کرد و در نهایت به عنوان چهارم رسید.

دونده کشورمان که پیش از این هرگز سابقه دویدن در این ماده را نداشت، کار خود را به عنوان نفر نهم در مسابقه آغاز کرد. او پس از دو دور خود را به جایگاه هفتمی رساند. در فاصله دو دور بعدی کیهانی یک رتبه پیش آمد و جایگاه ششم را از آن خود کرد. 

کیهانی در فاصله هشت دور مانده به پایان مسابقه همچنان نفر  ششم مسابقه بود.  در تمام طول مسابقه دو دونده بحرینی و یک قطری پیشاپیش سایرین در حرکت بودند.

نماینده ایران در فاصله پنج دور مانده به خط پایان، به جایگاه چهارم مسابقه رسید. چهار دونده برتر اختلاف خود را با رقبا در ادامه بیشتر کردند. اما در فاصله دو دور مانده به پایان مسابقه،  بلاو بیرهائو و  روپ آلبرت نمایندگان بحرین و طارق احمد نماینده عربستان با شتاب گرفتن، از کیهانی فاصله گرفتند و مدالهای طلا، نقره و برنز را از آن خود کردند.

حسین کیهانی نماینده شایسته کشورمان هم با رکورد ۱۴:۰۸:۶۹ دقیقه عنوان چهارم ۵۰۰۰ متر را از آن خود کرد. کیهانی پیش از این قهرمان ۳۰۰۰ متر با مانع شده بود و این بار هم هرچند مدال نگرفت اما رکورد فصل خود را بر جای نهاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *