پنجشنبه , ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

کیخا تنها نماینده ایران در ژیمناستیک جام ستارگان ژاپن


به گزارش “ورزش تایمز”، رقابتهای جام ستارگان ژاپن هرساله با حضور برترین ژیمناستهای جهان برگزار می شود و یکی از معتبرترین تورنمنت های بین المللی ژیمناستیک در جهان است که تنها دارندگان مدال های قاره ای و بین المللی و قهرمانان این رشته جواز حضور در آن را دارند.

پیش از این هادی خناری نژاد کاپیتان تیم ملی ژیمناستیک ایران موفق شده بود در سال ۲۰۱۵ در دار حلقه به مقام نایب قهرمانی این رویداد برسد. در این دوره خناری نژاد خود به دلایل شخصی حتی از ثبت نام در این رویداد خودداری کرد. اما از بین سه درخواستی ژیمناستیک ایران سعیدرضا کیخا دارنده مدال برنز رقابتهای ورلدکاپ آذربایجان و قهرمانی آسیا و با سابقه چند حرکت ثبت شده به نام خود در کتاب قوانین فدراسیون جهانی دعوتنامه حضور در این رقابتها را دریافت کرده است.

هزینه اسکان و تغذیه این رویداد به عهده میزبان است و فدراسیون های ملی هر کشور تنها هزینه اعزام ورزشکاران خود را می پردازند. کیخا ۱۵ آذر به این رویداد بین المللی اعزام خواهد شد. وسیله تخصصی وی در اسباب ۶ وسیله ژیمناستیک «خرک حلقه» است که از همین حالا نیز می توان وی را یکی از شانس های کسب مدال در این وسیله در ژاپن دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *